Viděli jste někdy krávu, která čeká dvojčata?

Přidat na Seznam.cz

Krávy obvykle rodí jedno tele. Matka příroda ale této krávě nadělila dvojčátka. Podívejte se na tuto budoucí pyšnou maminku!

Krávy jsou domestikovaný pratur, který, než vyhynul, mohl vážit i tunu a měřit až dva metry. Dnes jsou krávy využívané především pro maso a mléko, případně býci na býčí zápasy. Obvykle se množí inseminací, březost trvá asi 285 dní, a jen vyjímečně se rodí dvojčata. Ještě nižší pravděpodobnost je narození dvojčat různého pohlaví.

Stravování

Krávy jsou velmi zajímavá zvířata, když přijde na stravování. Jakožto přežvýkavci se samozřejmě živí senem, trávou a dalšími obilovinami. Zajímavý je ale především jejich žaludek, který se skládá ze 4 částí, a který se s věkem zvětšuje. Jelikož jsou ale krávy citlivé na organické kyseliny, mohou na ně i umřít. Z tohoto důvodu se kravám ještě nedávno přidávala do krmiva masokostní moučka, která ale měla za následek nemoc šílených krav.

Věděli jste?

Věděli jste, že pokud si v obchodě zakoupíte telecí maso, bývá obvykle z mladého býčka? Telata se zpravidla odstaví, mladé krávy jsou dále chovány pro mléko a býčci na jatka.

zdroj: milujemedobremaso, phys, biolib