Bengálská kočka – divoška, která promění byt v kůlničku na dříví

Přidat na Seznam.cz

Mezi předky bengálské kočky patří domácí kočky a divoká kočka bengálská. Proto není divu, že je tahle elegantní kočka velmi pohybově nadaná a doslova nabitá energií. Nedivte se pokud vám promění byt v kůlničku na dříví. Navíc patří mezi inteligentní plemena, které potřebuje neustálý přísun podnětů. Proto ji musíte zahrnout škrabadly, hračkami a překážkovými dráhami, aby se „nevyblbla“ na vybavení vaší domácnosti.

Plemeno předené pověrami

Bengálská kočka vznikla v roce 1983 v USA. Její křížení pokračovalo hlavně kvůli domněnce, že je toto plemeno odolnější vůči viru kočičí leukémie než ostatní kočky. I když se tento předpoklad nepotvrdil, zůstalo nádherné a elegantní plemeno.

Divoká i sladká zároveň

Bengálská kočka se podobá divokým předkům, uvnitř ní ale dřímá domácí mazlíček. Je velmi družná. Je důležité ji seznamovat s ostatními členy domácnosti v útlém věku. Starší bengálky se už těžko přivykají, ale nic není nemožné. Jen vám to dá více práce.

Chytré bengálky umí chodit na vodítku

Bengálské kočky jsou chytré a zvědavé, takže když se jim budete dostatečně věnovat, můžete je ledacos naučit. Zvládnou se naučit různé triky i chodit na vodítku jako pejsek. Takové venkovní dobrodružství v bezpečí kšír s vodítky je pro tuto kočku naprosto boží aktivitou. A vy se dostanete na čerstvý vzduch.

Stížnosti umí dát hlasitě najevo

Pokud vás bengálka sezná jako špatného služebníka své maličkosti, dá vám to jasně najevo. Toto plemeno je velice zvukové a nespokojená kočka na vás bude hlasitě mňoukat. Její hlasitý křik může znamenat touhu po hraní, po krmení nebo po vaší pozornosti. Každopádně ji nepřeslechnete.

Thor – bengálský kocour a hvězda Facebooku

Mezi nejznámější bengálské kočky patří Thor. Je to kocour, který má dokonce vlastní facebookový profil. Videa z jeho života ukazují eleganci, krásy a pohyblivost bengálských koček. Však posuďte sami.

Zdroj: DailyPaws