Co je pravdy na tom, že kočky mají strach z okurek

Přidat na Seznam.cz

Po přečtení nadpisu si možná ťukáte na čelo a ptáte se, proč by vůbec kočky měly mít strach z nějaké zeleniny. Internet je ale plný videí koček, které skáčou metr vysoko, když spatří okurku. Jestli jste o tom ještě neslyšeli, pokračujte ve čtení, čeká vás legrační video i překvapivé vysvětlení.

Strach na sebe bere různé podoby. Někdo se bojí výšek, jiný pavouků, no a kočky mají strach z okurek. Možná by na to samy nikdy nepřišly, nebýt jejich záludných majitelů…

Začalo to jako jedno legrační video a stal se z toho trend sociálních sítí. Majitel kočky se rozhodne udělat si ze svého chlupáče legraci, takže když je kočka skloněná nad miskou, tajně za ni položí dlouhou zelenou okurku. Když kočka zvedne hlavu, příšerně se lekne a vyskočí metr vysoko.

Takže se vlastně nejedná o strach z okurky, ale o směsici překvapení a instinktivní reakce. Kočky své okolí velmi pozorně sledují svými vytříbenými smysly. Rozhodně je dokáže překvapit, když někdo odvede jejich pozornost krmením, a pak na ně nastraží okurku.

Taková okurka navíc svým tvarem připomíná hada. Instinkt kočce napoví, že had znamená nebezpečí, a kočka se podle toho zachová, tedy uskočí.

Veterináři varují, že zatímco člověk takový kanadský žertík pochopí a třeba se mu i zasměje, kočka nemá tušení, co se právě stalo, což jí může způsobit reálný stres a potenciálně vést k výrazné změně chování. Na svoji kočku to tedy raději nezkoušejte.

Zdroj: New York Post, Readers Digest