Muž si všiml „mrtvé“ mořské želvy uvězněné na souši a přivedl ji zpět k životu

Přidat na Seznam.cz

Jednoho dne si muž jménem Miguel a jeho rodina na své lodi všimli něčeho, co jim okamžitě zlomilo srdce. Na osamělém úseku pobřeží spatřili obrovskou mořskou želvu, která byla uvězněna v kořenech stromů blízko vody, uvádí Ocean.

Ale želva ve skutečnosti nebyla mrtvá. Nedávno zjevně rezignovala na život, ale právě přišla naděje. Navzdory zdánlivému skonu želvy se Miguel přesto rozhodl podívat se na ni blíže – pro jistotu. Vytlačil člun na břeh a přistoupil k ní, ale ona se ani nepohnula. Když se jí dotkl, okamžitě vydechla a začala hýbat hlavou. V tu chvíli se Miguel vzchopil a začal jednat. Zde je video z tohoto setkání:

Miguel začal sekáním kořene, který želvu věznil, dokud nebyl dostatečně tenký, aby se dal zlomit. Nakonec se jí podařilo osvobodit. Želva, která se předtím zdála být bez života, se okamžitě změnila v energetickou kouli. Okamžitě plavala dál, byla silná a rychlá, jako někdo, kdo dostal novou šanci k životu.

Kdyby mohla, jistě by skákala radostí. Dostala další šanci. Želva se krátce zdržela poblíž pláže, než vyplula do hlubších vod.

Miguel se domnívá, že želva uvízla poté, co připlula na břeh, aby nakladla vejce, a zachytila se kořene, když překonávala násep u moře!

Zdroj: kingsdom.com