Pes, který hledal bomby, dostal na oslavě svého odchodu do důchodu doslova sprchu z hraček

Přidat na Seznam.cz

Pes jménem Eebbers pracoval na letišti v Minneapolisu 10 let a zaslouží si každou z těchto hraček. Nejroztomilejší pes Úřadu pro bezpečnost dopravy odešel koncem minulého měsíce do důchodu se sprchou hraček a velmi výbušným dortem.

Eebbers, jedenáctiletý mix labradorského retrívra a vizsly, pracoval 10 let jako pes na vyhledávání výbušnin na mezinárodním letišti Minneapolis-St. Paul, a když zrovna nepracoval na Super Bowlu, účastnil se mistrovství NCAA (National Collegiate Athletic Association – Národní vysokoškolská atletická asociace).

Jméno dostal po vojínovi americké armády Jamesi Ebbersovi, který zemřel v říjnu 2002 v africkém Džibuti ve věku 19 let. Pes se narodil v rámci programu štěňat Úřadu pro bezpečnost dopravy, a byl posledním zbývajícím členem, který ještě pracoval pro tento úřad. Těsně před jeho posledním dnem Úřad pro bezpečnost dopravy oznámil, že Eebbers vyhrál soutěž o nejroztomilejšího psa správy v roce 2022. Díky podpoře veřejnosti bude Eebbers zdobit obálku psího kalendáře na rok 2023.

S touto poctou a desetiletou službou si jistě zasloužil své velké rozloučení, s laskavým svolením WCCO v Minneapolisu. Podle Úřadu pro bezpečnost odešel Eebbers do důchodu společně se svou psovodkou a partnerkou Jean Carneyovou. Spolu se všemi hračkami dostal dort ve tvaru bomby, na kterém bylo jeho jméno. Úřad pro bezpečnost dopravy zaměstnává více než 1 000 psích týmů. Psi, jako je Eebbers, mají neuvěřitelně silný nos a jsou vycvičeni k tomu, aby vyčenichali a následně upozornili své psovody, když objeví výbušniny. To vše na rušném a hlučném letišti, kde se – což je šokující – ne všichni chovají nejlépe.

Zdroje: Twitter, DailyPaws, NewsBreak