Jak se pěti lvům povedlo utéct ze Zoo? Stejně jako psům

Přidat na Seznam.cz

Co se stane, když uteče zvíře ze zoologické zahrady? Nastane přirozeně panika a strach o bezpečí lidí, ale i jiných zvířat. V případě, že se však o útěk pokusí pětice lvů, je už opravdu důvod k obavám. Po více než měsíci bylo zveřejněno video, které ukazuje, jak k tomuto nevídanému incidentu v australské zoo vlastně došlo.

Začátkem listopadu informoval Daily Mail o útěku lvů ze Zoo Taronga v Sydney. Na vině bylo nefunkční upevnění na pletivovém plotu, což mělo na svědomí toto fatální selhání. Lvi své příležitosti opustit svůj výběh bez rozmyslu využili a podlezli pletivo stejným způsobem, jak to dělají psi, když utíkají ze své zahrady.

Na videozáznamu z onoho dne, který zveřejnila tamní zoo, lvi šikovně podlezli plot a vydali se na průzkum. Šokující zpráva o pětici šelem na svobodě přitom tehdy rozrušila nejen zaměstnance, ale i děti, které v zoo stanovaly.

Panika vyvolána ztrátou dvou dětí

Aby podnětů k vyvolání paniky nebylo málo, v zoo se v den útěku lvů ztratily dvě děti. V té době tam totiž přespávaly ve stanech celkem tři školy v rámci akce “Zoo Snooz”. Dva chlapci byli následně pohřešováni a s nasazením života je hledali zaměstnanci příslušné zoologické zahrady. Dvojice kluků však byla brzy nalezena v bezpečí v koupelně.

“Naši zaměstnanci na incident zareagovali vysoce profesionálně a rychle ho vyřešili, včetně procesu přesunu hostů do určených bezpečných domů,” uvedla mluvčí zoo. “Lvi jsou přirozeně zvídavá a průzkumná zvířata. Jakmile byly v Taronze zavedeny nouzové postupy, chovatelé lvy odvolali a všichni kromě jednoho mláděte, které bylo bezpečně uspáno, se vrátili do svých brlohů,” taktéž dodala.

Z videa je vidět, jak se vše odehrálo

Na záběrech z průmyslových kamer, které zveřejnila zoologická zahrada Taronga v Sydney, je vidět, jak si lvi hrají s plotem, než se prvnímu mláděti podařilo protáhnout se pod ním, jak píše 7 News. Další tři lvíčata ho následovala spolu s jejich otcem, zatímco lvice ze smečky zůstaly uvnitř výběhu. Zoo Taronga uvedla, že lvi prozkoumali prostor několik metrů za svým výběhem, než zareagovali na volání lvice a naléhání ošetřovatelů, aby se vrátili do svého doupěte. Upřesnila taktéž, že tři lvíčata se dokázala sama vrátit do svého výběhu, ale jedno musel uspat zásahový tým zoo.

Zoo po tomto incidentu zdůraznila, že provede veškeré nezbytné změny ve výběhu lvů.

Zdroj: Daily Mail, 7 News, Youtube