Sněžný leopard loví kořist z velké výšky ze skály

Přidat na Seznam.cz

Šelmy jsou skvělými dravci, což se odráží na způsobu v lovu kořisti. Zatímco medvědi jsou sice velcí, vlčí smečky chytré, tak se rychlosti a obratnosti leoparda prostě nic nerovná. Ve videu se leopard rychle vrhá desítky metrů dolů ze skály, aby ulovil kozu. Je to fascinující a divoký záběr, který se jen tak nevidí. Jde o lov predátora v odlehlých horách Himalájí, píše AZanimals.

Lov je velmi dramatický. Leopard číhá a pronásleduje po zasněžených skalách horskou kozu. Jakmile leopard dostane svou kořist, oba se zřítí z vysoké a mohutné skály. Na videu se leopard a koza vznášejí po obloze a svádějí vzdušný souboj. Po pouhých dvou vteřinách ve vzduchu narazí zvířata do útesu. Každý by si myslel, že jsou obě mrtvá, ale není tomu tak. Je to neuvěřitelná podívaná, jelikož sotva dopadnou na zem, tak se pokračuje ve smrtícím boji o přežití. Obě dvě zvířata žijí v horách, takže jsou přizpůsobená, aby přežila. Leopardi zvládnou přežít i ty nejšílenější pády.

„Leopardi se dokážou ve vzduchu stočit tak, že mají při přistání nohy pod sebou. Tento reflex jim brání v tom, aby narazili do země obličejem nebo zády napřed. Navíc kočky nemají funkční klíční kosti, mají pružnou páteř, silné zadní nohy a nízkou tělesnou hmotnost. Tyto aspekty společně minimalizují dopad pádu,“ píše Modkat.

Zdroj: redakce, YouTube, Modkat, AZanimals