Zvídavý vorvaň připlul do těsné blízkosti ponorky

Přidat na Seznam.cz

Dnešní níže uvedené video se odehrává v hlubinách oceánu, kde se do centra dění dostává podvodní dálkově ovládaná ponorka. Zatímco její mechanické rameno zachytává neznámý předmět připojený k dlouhému kabelu, stane se něco dechberoucího.

Zvídavý vorvaň

Náhle dojde k dechberoucímu zvrat a na scéně se objeví vorvaň obrovský. Velryba se dostane do záběru mezi ponorku a konstrukci. Tváří v tvář světlu ponorky projevuje zvědavost v prostředí, kam ani sluneční světlo nezasvítí. Tělo ponorky se ale najednou začne otáčet a nám se naskytne lepší pohled na toto majestátní zvíře. Nakonec se ale vorvaň rozhodne ponorku nechat ponorkou a stáhnout se.

Proč vorvani plavou tak hluboko v oceánu?

Vorvani se vyznačují bezkonkurenčními schopnostmi potápět se do hlubin oceánu, což je odlišuje od ostatních druhů velryb. Podnětem k jejich pozoruhodným cestám do hlubin je především snaha o získání potravy. Na rozdíl od mnoha jiných velryb, které se živí převážně blíže k hladině, se vorvani vydávají do temných hlubin, aby ulovili svou oblíbenou kořist: obří olihně. Těmto nepolapitelným hlavonožcům se daří v temnotě mořských hlubin, mimo dosah slunečního světla.

Zdroj: AZAnimals