Rodina objevila v moři divoké prase, které plavalo 3 kilometry od pobřeží

Přidat na Seznam.cz

Představte si, že se s rodinou vydáte na zábavnou projížďku lodí a narazíte na divoké prase, které plave tři kilometry od pobřeží. Ne, ne na pláži, ale ve vodě! Přesně to se stalo jedné havajské rodině během výletu.

Vzhůru na pomoc divokému praseti

Zatímco si rodina užívala krásného a teplého dne, spatřila něco šplouchajícího ve vodě, uvádí AZAnimals. Při bližším pohledu se ukázalo, že to bylo divoké prase, asi tři kilometry od břehu!  Naštěstí rodina, která toto divoké zvíře spatřila, okamžitě začala jednat a snažila se ho dostat z vody. Trvalo jim téměř pětačtyřicet minut, než zvíře dostalo do člunu.

Rodina se snažila vyděšeného a unaveného kance ošetřit. Snažili se mu dát vodu, ale jediné, co chtěl, bylo spát, pravděpodobně byl vyčerpaný z dlouhého plavání. Jakmile se vrátili na pevninu, byl divočák vypuštěn do volné přírody v Kaneohe.

Jsou divoká prasata na Havaji běžná?

Divoká prasata jsou na Havaji běžná, avšak mají za sebou dlouhou historii. Tato zvířata byla na ostrovy poprvé přivezena dávnými Polynésany. Ti byli pravděpodobně prvními lidmi, kteří se na Havaj přistěhovali. S sebou přivezli mnoho různých druhů rostlin a živočichů, včetně divokých prasat. Ačkoli byla zpočátku držena pod kontrolou, netrvalo to dlouho, protože divoká populace se rozrostla a unikla. Tím však introdukce divokých prasat neskončila. Evropané v roce 1700, konkrétně kapitán Cook a jeho posádka, přivezli evropská plemena. Nyní odborníci odhadují, že v tropickém státě žije asi 400 000 divokých prasat.

Umí divočáci dobře plavat?

Ačkoli je nepravděpodobné, že byste měli to štěstí vidět divoké prase plavat tři kilometry od pobřeží Havaje, jsou tato zvířata výbornými plavci. Je známo, že některé populace se mezi ostrovy pohybují plaváním na kilometry daleko. Mají velkou výdrž a mohou plavat i celé hodiny. Divočáci jsou nejen zdatní plavci, ale také rychlí běžci. Mohou běžet rychlostí až 48 km/h.

Zdroj: AZAnimals