Zatoulaný pitbull ochránil batole, které se samo potulovalo ulicemi

Přidat na Seznam.cz

Pitbulové mají často stigma násilí, přestože jsou to věrní a temperamentní psi. Proto se rádi ohlížíme za příběhy, jako je tento, které nám nejen vracejí víru v naše bližní, ale dávají nám příležitost fandit nepochopeným psům všude na světě.

Pes zachránil batole

Jedna žena ve Spojených státech venčila své psy ve své čtvrti na severu St. Louis. Náhle však, kolem osmé hodiny ranní, uviděla batole, které šlo po ulici, píše web DailyPaws. Jediným společníkem batolete byl velký pitbul, který klidně klusal vedle něj.

„Chlapeček vypadal, že je o něj dobře postaráno, byl velmi čistý, jen neměl boty,“ řekla žena, která si přála zůstat v anonymitě.

Žena se rozhodla najít domov ztraceného chlapce a začala klepat na dveře, zda někdo dítě nepoznává, přičemž pitbul ji celou dobu sledoval. Po hodinách hledání chlapcův otec dítě poznal v příspěvku na sociálních sítích a rodina se nakonec znovu setkala.

V nouzi poznáš přítele

Přestože byl pitbul zjevně zatoulaný, zůstal po celou dobu po chlapcově boku, jako by dítě chránil. Chlapec si svého nově nalezeného kamaráda očividně stejně oblíbil a během shledání s otcem údajně neustále opakoval „štěně“.

Pro sousedku, která chlapce našla, byla pomoc při hledání jeho domova tím nejmenším, co mohla pro své okolí udělat.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube