V temperamentu koček jsou výrazné rozdíly. Turecká Angora, kočka Sphynx a perská kočka nejsou vhodné pro chovatele začátečníky

Přidat na Seznam.cz

Mnoho lidí, zejména těch, kteří nikdy kočky nevlastnili, se mylně domnívá, že mezi plemeny a jejich temperamentem nejsou žádné výrazné rozdíly. Každý, kdo strávil značné množství času s kočkami, ví, že tomu tak není. Plemena koček mohou být stejně rozmanitá jako plemena psů. Podívejte se, jaká tři plemena jsou pro začátečníka nevhodná.

Turecká Angora

Turecká Angora je na vrcholu seznamu nejagresivnějších vůči lidem a tráví spoustu času skákáním, hraním a dováděním. Jsou to sportovní kočky, o kterých je známo, že najdou způsoby, jak se dostat do vaší skříně a zásuvek. Turecká Angora je poměrně společenská a má také silnou potřebu společnosti a pozornosti. Pokud vám nevadí kočka, která by mohla způsobit zkázu ve vašem domě, můžete toto plemeno zvážit.

Sphynx

Sphynx je charakteristické plemeno díky svému bezsrstému vzhledu. Rychle si získávají popularitu díky příspěvkům na sociálních sítích, které ukazují jejich zábavné osobnosti a jedinečný vzhled. Sphynx však může být velmi náročná na údržbu. Potřebují pravidelné koupele, aby si udrželi zdraví své pokožky, ale většina z nich nemá o koupel větší zájem než průměrná kočka domácí. Kočky jsou také náchylné k některým závažným stavům, včetně hypertrofické kardiomyopatie (HCM). Je to dědičné onemocnění, při kterém dochází ke zvětšení (hypertrofii) srdečního svalu.

Perská kočka

Peršanky jsou nesmírně milující a loajální a jsou z nich úžasná zvířata, která emocionálně podporují. Existuje jen málo věcí, které jsou příjemnější než mít jednu z těchto koček schoulenou na klíně. Pokud jste ale byť jen trochu alergičtí na kočky, peršanka se pro vás vůbec nehodí. Tyto kočky mají ve své srsti více bílkovin odpovědných za alergické reakce než kterékoli jiné plemeno, takže se nedivte, že budete mít neustále červené oči.

zdroj: Petkeen, Hepper, Catster