Lední medvědi se líbají, lásku si dokazují i mimo Valentýn

Přidat na Seznam.cz

I když je Valentýn za námi, zdá se, že v budapešťské zoo je láska mezi medvědy neustále. Náklonnost si vyjadřují jako lidé, líbají se, a vůbec neřeší, že jsou středem pozornosti návštěvníků. Kde se ale tomuto chování naučili?

Medvědí láska

Jak vidíte ve videu, dva lední medvědi se pusinkují a líbají, jako lidé. Toto romantické chování zaujalo návštěvníky budapešťské zoo, ovšem medvědy jejich pozornost nijak nevyrušila. Záhadou ale je, proč to vlastně dělají? Opravdu si tak dokazují lásku, nebo má toto chování nějaký skrytý význam?

Podle webu Daily News Hungary je pravděpodobné, že medvědi ve videu jsou bratři Belij a Szerij, a toto chování nemá nic společného s láskou. Naopak tak mají medvědi o něco žádat.

Zvláštní chování

Jak uvádí web iTV, dvojice ledních medvědů pobavila návštěvníky zoo, ovšem ačkoliv si všichni mysleli, že si tak vyjadřují lásku. Zoo Bupapešť má dlouhou historii chovu ledních medvědů, veřejnost si je mohla prohlédnout ve výběhu už v roce 1912, a od té doby byli chováni pravidelně. Medvědí bratři byli do zoo přivezeni v roce 2017, a podle jejich chování se soudí, že medvědům něco schází, a tak o to žádají. S největší pravděpodobností si tak říkají o svačinku.

zdroj: Instagram, Daily News Hungary, iTV