Šťastný příběh k smrti vyhublého psa. Je jako znovuzrozený!

Přidat na Seznam.cz

Pojmenovali ho Hal, podle Hallelujah, názvu slavné písně Leonarda Cohena. A jeho příběh je stejně dojemný jako píseň kanadského zpěváka. Hlavním hrdinou tohoto příběhu je pes, respektive to, co z něj zbylo: byl nalezen o Velikonocích ráno přivázaný ke stromu v jihozápadní Filadelfii, tak špatně živený, že vypadal jako živá psí kostra, uvedla Lastampa.

„Každá kost v jeho těle byla vidět, vypadal jako kostra. Všude měl proleženiny a odumíral mu ocas. Tým pracoval nepřetržitě. Aby psa stabilizovali, podávali mu intravenózní léky, ošetřovali mu rány a opakovaně ho během dne krmili malými dávkami jídla,“ říkají dobrovolníci z organizace na záchranu týraných zvířat.

Už během prvních dvou týdnů péče Hal okamžitě projevil obrovskou vůli k životu a sílu bojovat. A to není všechno: „Když jsme se s ním setkali, nemohli jsme uvěřit, jak je veselý a milý i po tom, čím si musel projít. Při první prohlídce už radostně vrtěl zbytkem ocasu zabaleným v obvazu. Je stále velmi hubený, ale od své záchrany přibral dvě kila.

„Jeho ozdravný program nejprve zahrnoval postupné a méně časté přijímání dalších a dalších krmných dávek, až dokud nepřešel na normální stravu. Ocas jsme ošetřili, ale nakonec musel být amputován. A ještě k tomu další antibiotika na kožní infekce a proleženiny – to je u vyhublých psů, jako je on, bohužel běžné.“

Avšak všechna ta péče a jeho velká touha po uzdravení vedly k výsledku, který vypadá jako zázrak: nový pes. Kosti na svém místě a skryté pod kůží a svaly. A navíc se má neuvěřitelně k světu.

„Pokud potřebujete trochu rozveselit a neexistuje pro vás na světě žádný důvod, je tady ještě Hal,“ říkají dobrovolníci a dodávají: „Pokud nevěříte na zázraky, přesvědčte se, že Hal je jedním z nich. Záři nám dál, Hale, jsi hvězda!“.

Příběh Hala zakončuje úžasná aktualita – byl právě adoptován novou paničkou. Přejeme mu šťastný život!

Zdroj: lastampa.it, Instagram