Pavouk se poprvé vidí v zrcadle. Jeho reakce je nečekaná

Přidat na Seznam.cz

Pokud máte psa nebo kočku, pravděpodobně znáte ten rozkošný okamžik, kdy poprvé uvidí svůj odraz v zrcadle. Jak se ukázalo, nejsou to jen psi a kočky, kteří reagují na jejich odrazy, ale i pavouci! A jejich reakce vážně stojí za to.

Pavouk poprvé vidí sám sebe

Pro nic netušící zvíře může být matoucí vidět se v zrcadle. Někdy dokonce objeví nové části sebe samých, o kterých si neuvědomovali, že je mají. Ve videu, které se objevilo na serveru Reddit, pavouk poprvé vidí svůj odraz a jeho reakce je k nezaplacení. V klipu můžete vidět pavouka kráčet po potrubí, když před něj někdo umístí zrcadlo. Pavouk se zvědavě přiblíží a vypadá, že je poněkud zmatený.

Zastaví se před zrcadlem a zvedne jednu nohu a pak druhou a sleduje, jak jeho odraz kopíruje jeho pohyby. Je jasné, že ho tato zkušenost uchvátila! Malý pavouk pokračuje v pohybu, zvedá přední i zadní nohy a zkoumá, jak se odraz pohybuje, píše web Unilad.

Chtěl sám na sebe zaútočit?

I když je rozkošné myslet si, že malý pavouk ze zvědavosti kontroluje svůj odraz, je možné, že si myslel, že mu v cestě stojí jiný pavouk a zvedá nohy jako součást obranného nebo varovného pohybu. Pavouci mohou provádět pohyby z jedné strany na druhou, když se cítí ohroženi, a je běžné, že při obraně zvednou přední nohy, píše web The Rainforest Site.

zdroj: Reddit, The Rainforest Site, Unilad