Pes odvážně čelí tváří tvář lednímu medvědu při obraně tábora

Přidat na Seznam.cz

Všichni víme, že nás naši psi milují a jsou připraveni nás chránit, kdyby se v našem domě objevil vetřelec. Ale byl by váš rodinný mazlíček ochoten bránit váš domov před ledním medvědem?

Pes brání svůj tábor před ledním medvědem

Lední medvědi jsou jedním z největších druhů medvědů na světě. Žijí v okolí Severního ledového oceánu, ale jsou natolik ohrožení, že by mohli během několika desetiletí vyhynout.

Dospělí lední medvědi jsou vrcholoví predátoři a nemají žádné přirozené predátory, což může vysvětlovat, proč tento medvěd vypadá tak zmateně z chování psa. Kromě toho, že jsou lední medvědi velcí a silní, mají 42 zubů, které jsou delší a ostřejší než zuby medvěda hnědého. A pes na následujícím videu se zdá tento fakt naprosto ignorovat a přesto na medvěda zaútočí. Naštěstí pro čtyřnohého chlupáče se zdá, že je medvědovi naprosto ukradený.

Psi jako hlídací psi

Psi se vyvinuli z linie dnes již vyhynulých vlků, připomíná A-Z-Animals. O tom, kdy a kde přesně k tomu došlo, se vedou spory, ale pravděpodobně to bylo v severní Eurasii a bylo to před 14 000 až 29 000 lety. Psi tedy byli prvními zvířaty, která člověk domestikoval, a to jeskynními lidmi. Předpokládá se také, že psi se tak trochu domestikovali sami tím, že následovali kočovné kmeny prvních lidí a živili se zbytky potravy, které jim nabízeli.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube