Pes spadl do ledové řeky Detroit, zachránili ho hasiči

Přidat na Seznam.cz

Psi jsou tvorové milující dobrodružství a nemají rádi zajetí. Někdy jsou schopni vyvinout extrémní úsilí, aby se vyhnuli zajetí nebo držení doma. Přesně to udělala tato fenka, která uvízla v řece.

Pes bojuje o přežití na kousku ledu

Hasiči se postavili mrazu a zachránce stál na kluzkém žebříku uvázaném na laně, zatímco jeden z nich psa zachraňoval, uvádí web MonkooDog.

Video se stalo rychle populárním a je na něm vidět, jak pes sedí na kusu ledu a muž v oranžovém obleku se ho snaží zachránit. Lucy, labradorku, zachránili hasiči z Wyandotte. Pes utekl z domova a při hledání dobrodružství se propadl do řeky Detroit v americkém Michiganu.

Fenku se naštěstí podařilo zachránit

Poté, co byla Lucy zachráněna, záchranáři řekli, že nedokážou sice posoudit, zda je pes zcela zdráv, ale zároveň dodali, že je znát, že se fence ulevilo a je za pomoc velmi vděčná.
„S radostí jsme pomohli při záchraně tohoto štěněte, které skončilo na řece Detroit. Je to další skvělá práce dnešní posádky ve službě. S potěšením oznamujeme, že Lucy je v pořádku a zdravá! Děkujeme všem ostatním, kteří nám pomáhali!“, umístil příspěvek na Facebook Hasičský sbor Wyandotte.

Archie Hamilton, zástupce policejního náčelníka ve Wyandotte, říká, že kdyby si sousedé psa plovoucího na kusu ledu nevšimli, mohl se utopit nebo umrznout. Muž také řekl, že zvažoval pomoc pobřežní stráž USA nebo že sám skočí do vody. Hasiči však vymysleli lepší plán, jak zvíře dostat do bezpečí.

Lucy je adoptovaným psem a není zcela jisté, proč z domu po dvou dnech utekla. Video si získalo srdce všech diváků a uznání po celém světě. Statečný čin hasičů zahřál u srdce každého. Naštěstí je fenka nyní v bezpečí a zcela zdravá.

Doufejme, že jí už nenapadne znovu se pokoušet do podobného dobrodružství.

Zdroj: monkoodog.com