Proč si pořídit psa? Tyhle důvody vás přesvědčí!

Přidat na Seznam.cz

Pes je úžasné stvoření. Chcete úžasného kamaráda, pro kterého budete celým světem, nikdy vás nezradí, vždycky vás bude celým svým srdcem milovat, bude tu pro vás, kdykoli budete potřebovat a vždycky vám zvedne náladu? Tohle všechno pejsek splňuje. Rádi byste si pořídili psího parťáka, ale stále váháte? Od teď už nebudete!

Psi zlepšují náladu

Když se svým mazlíčkem strávíte patnáct až třicet minut času, budete mít prokazatelně lepší náladu. Budete klidnější, uvolněnější, méně ve stresu a celkově budete šťastnější. Když si hrajete s pejskem, zvýší se hladina dopaminu a serotoninu v mozku, což jsou oba neurotransmitery spojené s potěšením a klidem. Takže když budete smutní, vezměte hračku a prostě si s pejskem hrajte. Úsměv na tváři je zaručený!

Budete v lepší kondici

Když máte psa, musíte chodit na pravidelné procházky. To není žádná novinka, ale zamysleli jste se někdy nad přínosy pravidelného pobytu venku? Váš psí parťák vás donutí jít ven za každého počasí, a to hned několikrát denně. Zlepšíte si svoji kondici, budete mít pravidelný pohyb, zlepší se vám dýchání i imunitní systém.

Získáte nové přátele

Díky procházkám se psem budete potkávat ostatní pejskaře. Venčení je ideální příležitost pro seznámení, protože téma k hovoru pobíhá přímo vedle vás a má čtyři nohy. Můžete sdílet svoje zkušenosti, vzájemně si poradit, vyprávět si vtipné historky a získáte tak nové přátele, se kterými můžete venčit společně.

Budete lepšími lidmi

Se psem přichází zodpovědnost za dalšího živého tvora. Z vás se stane zodpovědnější, trpělivější, laskavější a ohleduplnější člověk. budete méně sobečtí, protože musíte neustále myslet na někoho dalšího a přizpůsobovat mu svůj styl života. Naučíte se lépe zvládat stresové situace, protože se štěnětem jich pár přijde.

Spánek se psem je kvalitnější

Je prokázáno, že když spíte se svým psem v posteli, je váš spánek hlubší a kvalitnější. Je to zapříčiněno tím, že podvědomě vnímáme psy jako ochránce a v jejich přítomnosti se cítíme bezpečněji. A nezáleží na tom, jestli máte bernardýna nebo čivavu. Je pravda, že třeba na nevítaného nočního hosta reagují štěkotem všichni psi bez ohledu na svou velikost. A stejně tak se vás všichni budou snažit ochránit, když si budou myslet, že je to potřeba.

Dávají ty nejúžasnější pusinky!

Když vám pejsek olizuje obličej, prokazuje vám tím úctu a náklonnost. Dávají tím najevo, že vás uznávají jako vůdce smečky. Olizováním obličeje pejsci také zjišťují, jak se cítíte. V čumáku a tlamě mají speciální receptory, které umí z lidského potu vyčíst konkrétní pocity člověka. Fascinující, že? Pejsek se pak podle toho zachová. Když jste smutní, snaží se vás rozveselit. Když jste šťastní, jsou prostě šťastní s vámi. Psí pusinky jsou prospěšné nejen pro vás, ale i pro pejska samotného. Pejsek má pocit bezpečí, pohodlí a štěstí. Takže občas vás pejsek olizuje prostě proto, že ho to dělá šťastným.

Protože…

Všechno u vás doma bude o chlup lepší. Vlastně o spoustu chlupů. Všechny porce vašeho jídla budou o maličko menší. Budete muset vstávat brzy ráno, abyste šli na procházku. Chlupy budou opravdu všude. Zmiňujeme to podruhé, protože jich bude hodně. Budete zkoumat, co to má zrovna v tlamě, co to zrovna loví, v čem se právě válí, jestli mu není horko, zima, jestli není mokrý, hladový, nemá žízeň… Budete mít spoustu nových starostí. Ale víte co? Stojí to za to! Protože pejsek se vám odvděčí nekonečnou láskou, už nikdy nebudete sami, budete se mít ke komu vracet, na koho se těšit. Budete mít parťáka na výlety, na noční nájezdy do ledničky (protože pes se nebude divit, že zase jíte, prostě se přidá), na jakoukoli bláznivou aktivitu. A přestože pejsek s vámi bude jenom část vašeho života, vy s ním budete po celý jeho život. A dát úžasný život jednomu chlupáči vynahradí všechny starosti světa.

Zdroj: dogue.com, petplay.com, redakce