Srdceryvný příběh pejska z válečné zóny se šťastným koncem: Postřeleného a bez domova ho adoptoval seržant

Přidat na Seznam.cz

Seržant Kelsey a jeho jednotka americké armády našli během pobytu na základně v Kosovu útěchu v zatoulaném psovi jménem Duke a slíbili, že mu dají navždy domov poté, co byl ve válečné zóně náhle postřelen. Jen jeden let ho dělí od milujícího zázemí, píše deník Mirror.


Pes jménem Duke se v roce 2021 začal potulovat po základně americké armády v Kosovu a hledal jídlo a pití. Jeho pravidelné návštěvy a vrtící ocas se brzy staly ozdobou dnů vojáků, kterým přinášel útěchu daleko od domova.

Seržant Kelsey si ke štěněti bez domova vytvořil obzvlášť silné pouto a byl odhodlán zajistit Dukovi lepší život mimo nebezpečí. Pracovníci newyorské organizace Tlapky války se zavázali, že pomohou Duka dopravit do Ameriky, aby mohli být se seržantem spolu. Než však mohl být Duke bezpečně převezen do svého nového adoptivního domova v USA, došlo k neštěstí.

Přestal se objevovat na základně a vojáci ho několik dní hledali. Obávali se nejhoršího, než ho konečně spatřili schouleného pod stolem s průstřelem. Duke byl postřelen a silně krvácel. Organizace vyslala pohotovostní veterinární tým, aby mu zachránil život.

Veterináři zjistili, že mu kulka roztříštila kost v noze a že trpí bolestivým onemocněním kůže. Dlouholetý zahraniční záchranářský tým poskytl Dukovi lékařské umístění, zatímco se léčil. Šest měsíců se pes zotavoval, a nakonec, po rozsáhlé operaci, dokázal obnovit svou svalovou sílu a byl schopen opět stát.

Brzy si hrál s ostatními psy a chodil na procházky. Duke je nyní připraven na další část své cesty a v příštím měsíci odcestuje do Ameriky, kde ho seržant Kelsey přivítá s otevřenou náručí. „Celá armádní jednotka je nadšená, že se Duke vrací domů. Je to okamžik, za který jsme se modlili,“ řekl seržant dojemně.

Zaměstnanci nadace uspořádali Dukovi na rozloučenou večírek, kterého se zúčastnili všichni, kdo pomáhali při jeho rehabilitaci. Mohl si tak pochutnat na psím oslavném dortu s párty čepicemi. Už za chvíli odletí do své nové rodiny, která ho bude milovat.

Zdroj: mirror.co.uk