Víte, jaké kočičí plemeno se k vám hodí? Podívejte se!

Přidat na Seznam.cz

Není kočka jako kočka. Ne každá si chce hrát, a ne každá chce být celý den sama. Podívejte se, jaké plemeno se hodí k vám.

Na zahradu, nebo do velkého bytu

Pokud si chcete pořídit kočku na zahradu, nebo máte velký byt, a můžete jí dopřát dostatek pohybu, volte aktivní plemena koček. Mezi ně patří například bengálská, hebešská, nebo siamská kočka. Tato plemena mají mnoho energie, potřebují si často hrát a simulovat tak lov. Určitě jim budete muset věnovat spoustu času.

Gaučák

Pokud nemáte zrovna nejvíce čas na to, abyste si hodiny hráli s kočkou, a nemůžete jí poskytnout hodně prostoru, volte klidná plemena, jako jsou perské nebo britské kočky. Tato plemena nikdy neodmítnou pohlazení, často spí a málokdy mají náladu na to, aby honili plyšovou myš nebo míček.

Alergie a nepořádek

Pokud trpíte alergií na kočičí srst, není nic jednoduššího, než si pořídit sphynx, bezsrstou kočku. Její geny jsou částečně také ze siamských a ruských modrých koček, tzn. že taková kočka si ráda hraje, potřebuje společnost a je ráda v kontaktu s dalšími lidmi. Díky tomu, že nemá srst, je vhodná nejen pro alergiky, ale také nebudete nacházet chomáče chlupů na gauči, oblečení, a koberci.

zdroj: blesk, ukocouradoma, zoohit