Dáváte svému pejskovi péči, kterou potřebuje? 

Přidat na Seznam.cz

Češi jsou národem mazlíčků. Své chlupáče většina z nich opravdu miluje a jak dokládají pracovníci pet center, šetří spíš na sobě než na nich. To je samozřejmě dobře. Když už si nějaké zvířátko pořídíme, měli bychom se o něj s láskou starat. Ne všichni ale myslí na všechno.

Péče o psa zdaleka není jen o jeho krmení, byť na kvalitní stravě, které nechybí veškeré výživné látky, vitamíny a minerály, lze stavět. Sama o sobě ale nestačí. 

Myslete na prevenci 

Majitel by se rovněž měl starat o chlupáčovu srst, chrup a uši. A včas zasáhnout, bude-li se o něj pokoušet nějaké to onemocnění. Nemoci psů se v tomto ohledu zas tak moc neliší od těch lidských. Nejlepší je jim předcházet a zasadit se o to, aby pejsek neonemocněl. Toho lze docílit právě správnou péčí. Jak by měla vypadat? 

Péče o psí srst 

Se psí srstí to v podstatě je jako s lidskou kšticí. I ona, aby byla zdravá, potřebuje pravidelnou očistu kvalitními přípravky. K té slouží správně zvolená kosmetika pro psy. Ke koupání psů je vhodné přistupovat stejně jako při mytí lidských vlasů. Pokud vás trápí lupy, zřejmě si je budete mít šamponem proti lupům. A to samé platí i na psy. Pokud třeba vašemu chlupáči nedá klidu svědění či jiné podráždění, měli byste mu pořídit šampon pro psy s antiseptickým účinkem (nabízí ho například e-shop SkinPET.cz). Vážnější kožní nemoci psů je potřebné řešit ve spolupráci s veterinářem, který doporučí vhodné veterinární přípravky

Péče o psí chrup 

Podceňovat byste neměli ani čištění zubů psa, ať již přímo manuálně, nebo prostřednictvím k tomu určených dentálních tyčinek. Na zmíněném e-shopu SkinPET.cz jsou ale k sehnání i přípravky, které jsou schopny odstranit zubní kámen. Zanedbávat byste neměli i následky úrazů a chirurgických úrazů svého chlupáče. Specifické je například hojení jizvy u psa

Není toho zrovna málo, že? Uvědomte si ale, že pes je živý tvor, kterého zkrátka může postihnout celá řada potíží. Jako člověka. A úlohou majitele je mu pomoci.

Péče o suché tlapky

Péče o tlapky vašeho psa je stejně důležitá jako péče o jeho srst či chrup. Suché, popraskané tlapky mohou způsobovat nepříjemné bolesti a nepohodlí, což ovlivňuje schopnost vašeho psa běhat a hrát si. Abychom se vyhnuli těmto problémům, je důležité věnovat tlapkám pravidelnou pozornost.

Využití SkinPET® Hydro Gel pro suché tlapky je ideálním řešením. Tento hojivý gel poskytuje intenzivní hydrataci a podporuje hojení prasklin a oděrek. Nanáší se jednoduše a rychle se vstřebává, aniž by zanechával mastný film. V případě větších zranění během procházky je vhodné použít antiseptický sprej SkinPET® Super Spray, který účinně dezinfikuje a chrání před infekcí. Poté je doporučeno nanést hojivý antiseptický gel SkinPET® Hydro Gel HY, který urychluje hojení a poskytuje další ochranu.

Pravidelná péče o tlapky pomůže udržet vašeho psa v dobré kondici a zdraví, umožní mu pohodlně se pohybovat a zabrání potížím spojeným se suchými a popraskanými tlapkami.“