Jak prodávat po celém světě? Jaké zvolit e-shopové řešení? 

Přidat na Seznam.cz

Prodávat své produkty po celém světě můžete i z Vašeho obývacího pokoje. Co Vám tedy brání? Je nutné splnit několik kroků: např. překládání e-shopu do různých jazyků, volba odpovídajících mezinárodních plateb, započítání nákladů na dopravu, optimalizaci e-shopu pro vyhledávače a zvažování kulturních rozdílů.

Zde je několik tipů pro rozjezd vašeho e-shopu v zahraničí

  • Překlad a lokalizace: Pokud chcete prodávat po celém světě, je důležité, aby Váš internetový obchod byl přeložen do odpovídajících jazyků a využíval obchodních zvyklostí ve vybraném prodejním regionu. 
  • Mezinárodní platby: Nabízí se mnoho možností pro mezinárodní platby, jako jsou kreditní karty, PayPal nebo bankovní převody. Zvažte, které z nich jsou pro Vaše zákazníky nejpohodlnější a kterým věří. 
  • Počítejte s náklady na dopravu: Při prodávání po celém světě musíte počítat s náklady na doručení jako jsou poštovné a celní poplatky. Tyto náklady by měly být zahrnuty do ceny Vašeho zboží.
  • Mezinárodní logistika: Existuje mnoho mezinárodních logistických společností, které Vám mohou pomoci s dopravou Vašeho zboží po celém světě.
  • Mezinárodní právní předpisy: Máme tím na mysli právních předpisy, které se týkají mezinárodního obchodu, a je důležité se s nimi seznámit, abyste se vyhnuli problémům.
  • Optimalizujte svůj e-shop pro vyhledávače: Využijte SEO a PPC reklamu pro propagaci Vašeho e-obchodu.
  • Zvažte kulturní rozdíly: Pokud prodáváte po celém světě, je důležité pochopit, že se mohou lišit kulturní zvyky a preference zákazníků.

Zbývá ještě zodpovědět otázku, jak a kde e-shop vytvořit a pokud možno s minimálními náklady? S bezkonkurenční nabídkou přichází nový internetový systém FlexumShop, pomocí kterého můžete získat plnohodnotný elektronický obchod zcela zdarma. Ale v tomto případě nejde o nějakou dočasnou akci nebo lživou reklamu, ale slogan “zdarma a navždy” znamená opravdu zdarma a navždy. Jde o klasického zástupce krabicových řešení, kde si celý e-shop postavíte sami, ale navíc máte zázemí ve vývojovém oddělení zmiňované platformy. Takže se nemusíte bát o to, že by Váš internetový obchod technicky zastaral nebo přestal plnit zákonné povinnosti. Jeho postupný vývoj, rozšiřování a vylepšování je zaručeno. 

A co tedy Flexumshop nabízí? 

Není toho málo. Získáte  moderní a rychlý e-shop se všemi funkcemi, které potřebujete i pro svou zahraniční expanzi. Umožňuje multijazyčnost, multiměnovost, vlastní API a mnoho dalších funkcí. No a protože i v online byznysu platí, že design prodává – na výběr máte  11 skvělých, moderních, rychlých šablon, které budou milovat nejen Vaši zákazníci, ale díky jejich technické dokonalosti a rychlosti načítání, i vyhledávače. 

Určité nastavené limity jsou i zde, avšak těmi se netají. Limity pro bezplatný e-shop jsou vskutku velkorysé – 500 produktů, na výběr ze 3 šablon, integrovaný dopravce i platební brána a stovky dalších možností. 

Ještě váháte? Vyzkoušejte FlexumShop a posuďte jej sami.