Virtuální sídlo zajistí firmě prestižní adresu

Přidat na Seznam.cz

Důvodů, proč si zřídit virtuální sídlo, je opravdu hodně. Mohou to být finance, splnění zákonné povinnosti vůbec nějaké sídlo mít, snížení administrativní zátěže nebo třeba vyšší prestiž. Sídlit v centru Prahy je přece jenom lepší než mít firmu na maloměstě.

Pražská adresa je pro spoustu firem důvodem, proč si zřizují virtuální sídla Praha 2 či v jiné části hlavního města. Sehnat se dá už zhruba od 100 Kč měsíčně, což je velmi přijatelná částka za to, co získáte.

Výhoda v očích zákazníků i obchodních partnerů

Firma s adresou v Praze působí tak nějak „světověji“. Na tom, že ve skutečnosti máte kanceláře někde úplně jinde, už ve finále tolik nezáleží. Stačí udělat dobrý první dojem. Někdy se obchodní partner nebo zákazník ani nemusí dozvědět, jestli na pražské adrese skutečně sídlíte, nebo ne. Typicky je možné si v místě sídla pronajmout kancelář či zasedací místnost, někdy už pronájem bývá zahrnut v měsíční částce, kterou platíte. Pokud se tedy s vámi bude někdo chtít setkat v Praze, s klidem ho přijmete ve svém sídle a nabídnete mu občerstvení, které je na místě již nachystané.

Méně četné kontroly z finančního úřadu

Firmy si chválí ještě jednu výhodu. Pokud sídlí v Praze, mají mnohem nižší pravděpodobnost kontroly ze strany finančního úřadu. V Praze má totiž své sídlo tolik firem, že není v silách úřadu zkontrolovat všechny firmy jednu po druhé. Kontrola tedy přijde zpravidla až ve chvíli, kdy na sebe nějak upozorníte neplněním povinností, ukončením činnosti, registrací k dani apod.

Dejte si však pozor. Jestliže máte s úřady problémy a kontroly jsou u vás časté, sídlo v Praze není řešením. Pokud finanční úřad předpokládá, že jste sídlo změnili účelově, klidně může delegovat místní příslušnost. To znamená, že kontroly u vás bude provádět místně příslušný úřad.

Virtuální sídlo si zřídíte například na Firmy-sidla.cz.