3 důvody proč může být pes v koronakrizi naší silnou oporou

Přidat na Seznam.cz

Když se zeptáte některých lidí ve vašem okolí, proč nemají ještě psa, často odpoví, že je pes zbytečná starost a neměli by na psa vůbec čas. Avšak poslední dobou můžeme zaznamenat, že o pořízení psa do domácnosti roste zájem.

Nejsnažším vysvětlením je, že v koronakrizi lidé znovu přehodnocují priority a mohou se cítit také více osamělejší. Jen tak lze vysvětlit proč lidé, kteří o pejskovi doposud vůbec neuvažovali, mění najednou názor. Možná je to tak, že si lidé doposud tolik neuvědomovali, kolik jim toho pes v domácnosti do života může přinést. Koronavir ale zasáhl. Zde je alespoň základní výčet výhod života se psem.

Pohyb se psem

Spousta z nás má přebytečná kila díky sedavé práci, víte ale kolik energie spálíte když se vydáte se psem 3x denně na 20-ti minutovou procházku? Je to zhruba 384 kalorií denně, kvůli kterým se jistě vyplatí vyrazit ven. Tak proč vlastně sedět doma?

Vodítka pro psy Hafco, ideální na procházku se psem do přírody.

Foto: Hafco.cz

Psí společnost 

Spousta z nás se může cítit osaměle, a to nemusíme být v seniorním věku. Koronavirus a home office zrovna nepotěší, když jsme single. V takovou chvílí může být teplý kožíšek pejska energetickou psychickou vzpruhou. Pes vám vaši energií vždy vrátí, a to mnohonásobně!

Lanové vodítko pro psa Hafco, zanechejte dokonalý dojem.

Foto: Hafco.cz

Lepší Imunita 

Vědci z University of Arizona mají úžasnou teorii! „Pes provází člověka již po tisíce let a my si myslíme, že soužití psa a člověka zlepšuje lidskou imunitu,“ tvrdí Kim Kelly z výzkumného týmu. Čeští veterináři k tomu dodávají: Přítomnost zvířete jednoznačně člověku pomáhá. Ovlivnění imunity se zjišťuje složitě, ale imunita člověka je závislá i na jeho psychice a na tu mají psi a kočky jednoznačně u normálního člověka pozitivní vliv.

Hafco.cz – Kvalitní vodítka, obojky a vybavení pro psy od českého výrobce.