3 gorily horské chrání skupinu 22 gorilích samic

Přidat na Seznam.cz

Všichni známe gorily horské jako mohutné opice, největší ze svého druhu a rozhodně nejsilnější. Obvykle se tito velcí tvorové pohybují sami nebo v malých skupinkách s dalšími samci a je neobvyklé, aby rodinná skupina zahrnovala více dospělých samců. Jedna taková skupina ve Rwandě však jde proti přesile a představuje krásný příběh bratrské lásky, uvádí Apes.

Tuto rodinnou skupinu vede dominantní samec jménem Musilikale, následovaný dvěma věrnými bratry. Drží při sobě, aby ochránili rodinu 22 gorilích samic.

Přestože už jsou všichni dospělí, dva z bratrů spolu podřimují a hrají si, zatímco Musilikale vede samice, které bude bránit jako o život. Stopaři a výzkumníci sledují skupiny goril každý den, a přestože jsou gorily zvyklé na lidskou přítomnost, drží se v odstupu.

Populace goril horských je silně ohrožena a předpokládá se, že na celém světě jich žije jen něco málo přes 1000. Ohrožují je především pytláci a ztráta životního prostředí. Gorily Grauerovy jsou považovány za kriticky ohrožené, ve volné přírodě jich zbývá jen malé neznámé množství.

Zdroj: kingdomstv.com, facebook, instargam