8 způsobů, jak zabavit domácího mazlíčka, když je sám doma. Inspirujte se!

Přidat na Seznam.cz

Když začínáme trávit více času mimo domov a mimo naše milované domácí mazlíčky, vytváříme nový režim. Poslední věc, o kterou bychom se chtěli starat, zatímco se snažíme pracovat, je to, zda se naši mazlíčci nudí, takže je nutné jim poskytnout nějakou stimulaci, která je zaměstná, uvádí portál Life of pets.

Čtěte dále a seznamte se s našimi nejlepšími tipy na hračky, hry a triky, které vaše štěně nebo kočku zabaví, když je budete muset nechat samotné.

Vytvořte bezpečný prostor

Nejdřív to nejdůležitější – nechte svého psa nebo kočku v takové části domu, kde se cítí pohodlně, bezpečně a spokojeně, a kde se nedostanou k ničemu příliš nezbednému. V případě psů zvažte, zda jim nevyhradit nějakou část domu, například obývací pokoj, kde mají všechny své oblíbené hračky a pelíšek. Pro kočičky můžete udělat místo na okenním parapetu nebo jim nechat venku samozahřívací pelíšek, do kterého se mohou zachumlat.

Naplňte hračku mraženými pamlsky

Ne nadarmo jsou plnitelné hračky zlatým standardem pro zabavení domácích mazlíčků. Pro psy naplňte dutou gumovou hračku arašídovým máslem nebo jinou oblíbenou náplní a přes noc ji zmrazte, aby si užili hodiny olizování. Pro kočky pořiďte něco podobného a naplňte to pamlsky, které se při hře rozsypou, a tím pro ně vytvoříte výzvu.

Zajistěte zábavu

Věřte tomu nebo ne, ale existují televizní stanice a rozhlasové stanice šité na míru tomu, abyste svého psa nebo kočku zabavili a uklidnili.

Přilákejte zábavu k oknu

Nakrmte hladové ptáky na dvorku a dejte kočičkám něco ke sledování pomocí okenního krmítka. Ptáci se ke krmítku budou hrnout a vaše kočičky budou přilepené k dění venku! Je to levný a nenáročný způsob, jak své kočky ohromit na dlouhé hodiny.

Střídejte hračky na hraní mozkových her

Hračky na rozdávání pamlsků a hlavolamy odměňují vaše štěně nebo kočičku za splnění úkolu a udržují je mentálně stimulované. Tyto hračky pomáhají zahnat nudu a využívají jejich přirozené instinkty lovu a shánění potravy. Pro psy vyzkoušejte zábavnou houpací hračku nebo interaktivní puzzle, pro kočky labyrint z pamlsků nebo schovanou krabici s hračkami.

Pořiďte si šňupací podložku a škrabadlo

Podložky na šňupání a čenichání jsou příliš roztomilé na to, abyste jim uvěřili – a rozhodně je chcete sledovat, jak se do nich vaše štěně dostává prostřednictvím inteligentních upozornění. Tyto zábavné rohože se dodávají v mnoha vzorech. Do všech štěrbin podložky nasypte drobné kousky chutných drobivých pamlsků a nechte svého psa, ať se pustí do lovu každého kousku. Pro kočky vyzkoušejte škrabadlo dva v jednom, které udrží drápky mimo nábytek a poskytne skvělý prostor pro spánek.

Buďte kočičí vílou

Než odjedete, nasypte kočkám na pelíšky, do různých zákoutí nebo na hračky trochu kočičí vůně, aby ji během dne objevily a mohly se nadchnout, začít olizovat nebo se válet, dokud si nezdřímnou. Nebo si nechte nějaké lákavé kočičí hračky za zavřenými dveřmi a vyndejte je jen těsně před odjezdem, aby se cítily vzrušené.

Využijte vzrušení z honičky

Pokud se vaše štěně nebo kočička rádi za vším honí, vyzkoušejte automatickou hračku, která skáče, vrtí se a kutálí. Najděte pro svou kočku takovou, která se v náhodných časech zapíná a vypíná – poskytne jí něco, co může lovit nebo honit, když nejste nablízku. Pro psy vyzkoušejte elektronickou hračku, kterou lze spárovat s aplikací v chytrém telefonu, takže se můžete bavit ovládáním pohybů na dálku.

Zdroj: thedodo.com