9 nejlepších psích společníků, kteří jsou nejlepšími přáteli, jaké si můžeme přát

Přidat na Seznam.cz

Některá plemena psů mají dlouhou a bohatou historii jako pastevečtí, pracovní nebo lovečtí společníci. Ale v nedávné době, což je volný termín, protože psi jsou tu s námi už odedávna, byla některá štěňata vyšlechtěna především proto, aby plnila svou povinnost nejlepšího přítele člověka. Zde jsou nejlepší společníci podle webu DailyPaws.

Nejlepší malí psí společníci

Ať už máte děti, o které se bojíte, nebo žijete v bytě, tyto zábavné chlupaté kuličky jsou ideálním společníkem do vaší rodiny.

Havanský psík

Havanský psík je neuvěřitelně okouzlující, jeho miniaturní velikost se skrývá pod luxusní srstí. Tento pes miluje všechny členy rodiny, včetně koček a jiných psů. Jsou také přizpůsobiví téměř jakémukoli obytnému prostoru a nepotřebují spoustu místa, kde by se mohli pohybovat. Dokud jste nablízku (a sem tam nabídnete nějaký ten pamlsek), jsou spokojení.

Mopsík

Mopsíci byli možná původními psy „na klín“ a tento účel plní stejně dobře i dnes. Mopsíci jsou velmi hraví, ale nejsou nijak zvlášť aktivní, a tak se mohou klidně uklidnit. Ať už lenošíte, nebo potřebujete rychlou duševní procházku, rádi se přidají.

Francouzský buldoček

Od mopse s rozmazlenou tváří není daleko k francouzskému buldočkovi, milovníkovi dětí i gaučů. Francouzští buldoci jsou ideální pro trpělivé majitele s jemnou rukou. Jsou velmi nenároční, pokud jsou brzy socializováni.

Nejlepší společníci pro seniory

Pro zralé majitele, kteří mají trochu více času a kterým by se hodila další přátelská tvář v domácnosti, je zde několik skvělých možností.

Japan-chin

Pokud hledáte relativně nenáročné štěně, toto plemeno je ideální volbou. Jsou málo energičtí a mají rádi společnost lidí, kteří odpovídají jejich klidnému chování. Pokud jste kočičí člověk, který se chce pustit do vlastnictví psa, Japan-chin je podle legendy napůl kočka a napůl pes. A co víc, díky své pohodové povaze jsou vynikajícími společníky na cestách.

Tibetský teriér

Tibetský teriér vůbec není teriér, ale je příliš dobře vychovaný na to, aby vás opravoval. Tibetští teriéři jsou společníky již od pradávna, téměř 2000 let. Pokud toužíte po prosperujícím důchodu, potřebujete jednoho z těchto psů! Navíc vás rádi doprovodí na výlet, když budete chtít vypadnout z domu.

Čínský chocholatý pes

Čínský chocholouš, ačkoli vypadá hlučně, je malý, klidný společník. Vyžadují méně pohybu než většina ostatních malých plemen, což je skvělé pro starší dospělé jedince. A pokud se rozhodnete pro bezsrstého čínského chocholatého psa, jsou ještě nenáročnější na údržbu, co se týče péče. Vlastníte již jiná domácí zvířata? Žádný problém. Tato štěňata s ostatními vycházejí skvěle.

Nejlepší psí společníci pro současné majitele domácích zvířat

Corgi

Corgi je zvyklý být v blízkosti zvířat, dokonce i koček! A přítomnost dalších domácích zvířat v blízkosti pomůže vašemu corgi zůstat fyzicky i psychicky stimulovaný. Nemáte jiné domácí zvíře? Pokud je váš pes společenský typ, který si to užívá, vezměte ho do psí školky nebo do místního psího parku, aby si užil čas s kamarády.

Boloňský psík

Boloňský pes byl vyšlechtěn jako originální společenské plemeno a není určen k tomu, aby byl sám. A díky své pohodové povaze si tito bílí chomáčci srsti rozumí s každým. Nepotřebují ani spoustu pohybu. K jejich unavení může stačit hra s vaším nebo jiným psím miláčkem. Boloňští psíci jsou někdy zaměňováni s maltézskými, ale pokud narazíte na příležitost adoptovat si skutečného boloňského psíka, nenechte si ji ujít. Jsou vzácní!

Goldendoodle

Pokud máte rádi mnoho polibků a hravý přístup, je goldendoodle skvělou volbou. Jsou to neuvěřitelně láskyplná a jemná plemena, díky čemuž jsou oblíbenou volbou pro mnoho rodin. Díky své klidné a mírné povaze také většinou umí vycházet s kočkami. Goldendoodlové jsou také velmi přizpůsobivé plemeno, kterému se daří při výcviku s pozitivním posilováním. Jejich superchytrý mozek je téměř stejně velký jako jejich srdce!

Zdroj: dailypaws.com