Aligátor se rozhodl pochutnat na elektrickém úhoři

Přidat na Seznam.cz

Aligátoři jsou ve volné přírodě obvykle obávanými predátory. Mohou snadno dorůst délky až 4 metrů a váhy k 500 kilogramům. Když jsou ve vodě, mohou plavat rychlostí až 32 kilometrů za hodinu a jejich ocas jim slouží jako lodní šroub. Když se jejich tlama otevře, aby se zakousla do kořisti, je velmi nepravděpodobné, že by se kořist dokázala bránit nebo utéct.

Kdo z koho

Toto video vysvětluje, že ryba na videu je Electrophorus volti, která dokáže vyvinout až 860 voltů energie, což jí umožňuje omráčit a zabít svou kořist, uvádí web A-Z-Animals. Video dále vysvětluje, jak je tělo úhoře schopno produkovat tak silné elektrické proudy.

Úhoř může zesílit elektrický náboj, který produkuje, tím, že se vyplazí z vody a přitiskne bradu k jakémukoli tvorovi, který vzbudil jeho zájem, ať už je to člověk, aligátor nebo něco jiného. Pak následuje část, na kterou jste čekali: elektrický úhoř versus aligátor. Na aligátorovo nešťastné počínání se můžete podívat níže v závěru videa.

Je normální chování elektrického úhoře, který zabíjí takto velké predátory?

Dosud nebylo oficiálně prohlášeno, že by elektrický úhoř zabil nějakého člověka, ačkoli existují neoficiální zprávy o tom, že se kvůli nim lidé utopili nebo se jim silnými šoky zastavilo srdce. Ve volné přírodě tito úhoři predátory zabíjejí. Jak je uvedeno ve videu, nedávná výzkumná expedice v amazonské oblasti Venezuely odhalila šokující skutečnost. Električtí úhoři ve skutečnosti loví ve smečkách a používají týmovou práci k tomu, aby kořist zkrotili super nabitými šoky. Až 100 úhořů najednou obklíčí svou oběť a opakovaně ji zasáhne obrovským množstvím elektrického výboje.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube