Bíglové jsou energičtí a hlasití psi! Do vašeho domova vnesou zábavného a energického ducha

Přidat na Seznam.cz

Bíglové jsou velmi hlasitá zvířata a svůj hlas používají pravidelně! Řeknou vám o všem, od touhy po jídle až po spatření veverky. Štěňata bíglů vnesou do vašeho rodinného domova zábavného a energického ducha. Zde jsou zajímavosti, které byste měli vědět o bíglech předtím, než si jednoho pořídíte!

Bíglové pocházejí z Anglie a jejich původ sahá až do roku 1300. Používali se ke sledování králíků a stali se z nich vynikající společníci lovců a stopařů. Ve skutečnosti jsou bíglové dobře známí pro svůj čich. Mají více než 220 milionů pachových receptorů! Díky tomu jsou schopni zachytit informace o prostředí, které bychom si mohli jen představovat, uvádí web Rover. Bígl má tak citlivý nos, že ucítí i těhotenství.

Jaký majitel bude nejlepší pro bígla?

Protože jsou bíglové milující a společenská stvoření, daří se jim dobře v energické rodině, a to i s jinými zvířaty. Pro toto odhodlané štěně by byl ideální dvorek, protože mají spoustu energie, kterou mohou spálit.

Bíglové rádi vokalizují své potřeby, takže některé situace v bytě nemusí být pro toto hlasité a hrdé štěně vhodné.

Jak moc jsou energičtí?

Máte venkovní prostor? Psí park, který chcete vyzkoušet? Bíglové rádi běhají a hrají si s ostatními. Jsou to však také neuvěřitelní umělci útěků. Je důležité zajistit jim vhodný oplocený prostor, který je jak vysoko nad zemí, tak i zapuštěný pod ní. Je známo, že bíglové si cestu ven prokopou tunelem!

Jaký je jejich temperament?

Pokud si plánujete pořídit bígla, vězte, že si pořizujete výjimečnou osobnost. Bíglové mívají energické záchvaty, které se dají mírnit běháním a hraním si. Nejšťastnější jsou, když jim ostatní psi a členové rodiny věnují pozornost, kterou si zaslouží!

Pamatujte: bígl je skrz naskrz honácký pes. Pokud zachytí pach, nic jim nezabrání v tom, aby se vydali po horké stopě. Na procházkách je nezapomeňte mít na vodítku!

Dají se snadno vytrénovat?

Bíglové jsou společenská zvířata, takže včasná socializace a kurzy pro štěňata jsou skvělým začátkem jejich výchovy. Jsou motivováni pamlsky, takže mít po ruce jídlo je užitečné při učení bígla správnému chování štěněte.

Nereagují dobře na obzvlášť přísné cvičení, takže odměňováním jejich dobrého chování a snahou co nejlépe ignorovat to špatné získáte dobře vychovaného psa.

Zdroj: rover.com