Bývají francouzští buldočci častěji unášeni než jiní psi? Dost možná ano!

Přidat na Seznam.cz

Americký kynologický klub odhaduje, že každý rok jsou uneseny 2 miliony psů. Ačkoli zřejmě nejsou snadno dostupné přesné údaje, jiné stránky uvádějí také číslo 2 miliony. Kde je vlastně pravda?

Která plemena psů se kradou nejčastěji?

Odborníci na psy sdělili, že existují tři zastřešující důvody, proč jsou francouzští buldočci ideálním cílem krádeží, píše web DailyPaws. Jsou malí, jsou drazí a jsou oblíbení. Je zřejmé, že menší psy, které lze snadno zvednout a odnést, je jednodušší ukrást než například pokusit se utéct s obrovskou dogou. Francouzi jsou také nesmírně populární, na seznamu nejoblíbenějších plemen jsou na 4. místě, takže zloději, kteří nějakého ukradnou, mohou rychle najít někoho, kdo je ochoten psa koupit. Na předních místech nejčastěji kradených psů se v posledních letech umístila i další malá plemena psů a patří mezi ně jorkšírský teriér, čivava, shih tzu, anglický buldok a pomeranian.

Jak chránit psa před krádeží při venčení

Pokud jde o zajištění bezpečnosti vašeho štěněte, první pravidlo je zcela zřejmé. Nenechávejte psa samotného na veřejnosti, ať už ho necháváte v autě nebo na vodítku před obchodem. Když jsou psi sami, zloději je mnohem snáze ukradnou.

Další tipy, které mohou pomoci ochránit vás i vašeho psa při procházkách venku:

  • Používejte vodítko, které udrží psa blízko vás.
  • Procházejte se ve známých, bezpečných oblastech, ale každý den trasu změňte.
  • Americký odborník na bojová umění Paul McCarthy doporučuje mít telefon v kapse a sluchátka na uších při nízké hlasitosti nebo je nechat doma, abyste věděli, co se kolem vás děje.
  • Nejdůležitější je vaše bezpečnost, takže pokud se vám někdo pokusí vzít psa, ujistěte se, že můžete utéct.
  • Určitě se také budete chtít vyhnout zveřejňování konkrétních údajů o vaší poloze na sociálních sítích, kde vás potenciální zloději mohou najít.
  • Pro případ, že by vám psa někdo ukradl, byste si také měli nechat dát mikročip. Tak bude mít větší šanci, že se po jeho zmizení znovu objeví. Své psy byste také měli nechat vykastrovat. Vzhledem k tomu, že zloději někdy kradou psy za účelem jejich rozmnožování, mohl by váš pes, který se nemůže rozmnožovat, zloděje přesvědčit, aby od toho ustoupili.

Zdroj: dailypaws.com