Čeká vás stěhování a máte doma kočku? Máme pro vás několik rad, jak se stěhovat se svým chlupáčem

Přidat na Seznam.cz

Vždyť většina koček nikdy nikam nejezdí, kromě několika návštěv ročně u veterináře, a to není vždycky zábavné dobrodružství. Abyste kočce přechod usnadnili, přinášíme vám několik tipů, jak kočičku v klidu dostat z bodu A do bodu B.

Seznamte kočku s cestovní přepravkou

Pokud vaše kočka není zvyklá na cestovní přepravku, připravte jí už několik týdnů před plánovaným stěhováním, píše web DailyPaws. Nechte kočičku zvyknout si na její přítomnost a udělejte z ní vítané útočiště tím, že ji naplníte měkkými ručníky, kočičími hračkami a několika pamlsky. Možná do ní budete chtít umístit i misku s kočičím žrádlem. Cílem je, aby vaše kočka začala přepravku považovat za svůj osobní únik, nikoli za děsivé vězení. Nezamykejte kočku v přepravce, ale nechte svého mazlíčka přicházet a odcházet, jak se mu zlíbí.

Vyberte si bezpečnou místnost

Jakmile začne stěhování, poslední věc, kterou chcete, je, aby vaše kočka utekla ze dveří, když se nakládá nábytek a krabice. Vytvořte pro svou kočku dočasný bezpečný prostor v koupelně nebo ložnici. Přidejte sem bedýnku na stelivo, misky na vodu a krmivo a přepravku pro kočky, na kterou je váš mazlíček zvyklý. Dveře nechte zavřené s upozorněním pro stěhováky, že uvnitř je kočka.

Aktualizujte identifikační údaje své kočky

Pokud vaše kočka není označena mikročipem nebo nenosí obojek s identifikačními známkami, nechte to před stěhováním udělat. Nikdy nepředpokládejte, že vaše kočka nenajde nějaký způsob, jak se vytratit, když to nejméně čekáte. Mějte po ruce několik aktuálních fotografií své kočky pro případ, že budete potřebovat identifikovat svého mazlíčka, pokud vám uteče.

Stěhování kočky autem

Před cestou se vyhněte tomu, abyste své kočičce dali velké jídlo. Stačí lehká snídaně na uklidnění žaludku. Většina koček se při cestách kratších než 6 hodin obejde bez přepravky. Pokud budete v autě delší dobu, vezměte si s sebou jednorázový box na stelivo, který můžete použít v autě.

Buďte s kočkou na cestách trpěliví

I ta nejmilovanější a nejklidnější kočička může být při první cestě hlasitá. Většina koček se zklidní, jakmile si na jízdu zvykne, a případně může jen usnout.

Seznamte kočku s novým domovem

Po příjezdu do nového domova umístěte kočku do uzavřené místnosti, kde bude v bezpečí a zajištěna, zatímco se bude stěhovat nábytek a krabice. Nikdy kočku nevypouštějte do velkého prázdného domu. Začněte v malé místnosti a postupně, v průběhu jednoho týdne, dávejte zvířeti více volnosti k prozkoumávání, dokud se nebude cítit pohodlně v celém domě.

Zdroj: dailypaws.com