Černobílý kocour Gacek ze Štětína se stal celebritou. Lidé za ním cestují i z daleka

Přidat na Seznam.cz

Říkají mu „legenda Štětína.“ Polské město se může pochlubit jedinečnou turistickou atrakcí. Jde o kocoura jménem Gacek. Píšou o něm i světová média. Někteří turisté za ním přijíždějí i zdaleka. Život v záři reflektorů ho ale nerozhodil. Nejraději leží na slunci v Kaszubské ulici, kde žije již několik let.

Skvělé recenze

Turistům, kteří přijíždějí do Štětína jen proto, aby se s ním vyfotili, si příliš nevšímá. Jeho velikost může naznačovat, že oceňuje především lenošení, jídlo a spánek. A jak víte, správná dávka spánku je základ! Kocour Gacek se stal „turistickou atrakcí“ díky recenzím, které zanechalo více než 800 uživatelů Google.

„O kočkách je známo, že jdou každá svou cestou. Gacekovy cesty nepřesahují oblast několika metrů od jeho doupěte. Je to jako kočičí frajer. Žije, jak chce, a názory ostatních jsou mu ukradené.“ zní jeden z komentářů.

Zajímavé je, že o Gackovi píší nejen polská, ale i světová média. Články věnované jemu se objevily v zahraničních vydáních Business Insider, The Independent a Daily Star.

Bude kočičí velvyslanec Štětína potřebovat dietu?

Někteří lidé věnují pozornost skutečnosti, že kočka má poměrně velkou nadváhu. „Přijel jsem do Štětína z Varšavy, abych se podíval na kocoura. Čekal jsem na něj 2 dny… Kocour je velmi tlustý, je to špatné pro jeho zdraví, přestaňte ho krmit!“ apeluje jeden z turistů. Společnost na ochranu zvířat ve Štětíně TOZ už se tím zabývala.

„Někdo dal Gackovi shnilá játra a slaninu. Tentokrát to naštěstí skončilo neškodnou otravou a Gacek opouští nemocnici. Příště to může být mnohem horší nebo tragicky špatné! Zvíře není skládka odpadků,“ napsali zástupci štětínského společnosti na ochranu zvířatv roce 2020. Upozornili, že obezita u koček přispívá ke zdravotním problémům.

Zdroje: kobieta.pl