Chcete psa, který miluje aportování? Vyzkoušejte Francouzského španěla

Přidat na Seznam.cz

Stejně jako má francouzský španěl stabilní povahu, má také stabilní a pevnou stavbu těla. Stejně jako ostatní španělé má středně dlouhou, lesklou, zvlněnou srst, která je na hlavě kratší, píše Dogedit na webu Dogster.

Srst je hnědobílá, přičemž hnědý odstín se pohybuje od skořicové po tmavě játrovou. Skvrnitost je povolena, zatímco úzká bílá skvrna na čele je preferována, ale není vyžadována. Ocas se nikdy nekrátí a má tendenci viset nízko a dlouho s mírným zakřivením. Má splývavou, zpeřenou srst, která se směrem k vrcholu zkracuje.

Ačkoli jeho chůze a vzhled naznačují eleganci, jedná se o odolného, svalnatého psa, který dobře snáší život venku.

Vlastnosti

Všestrannost loveckého psa
Jemnost k dětem
Stabilní, přátelská povaha
Velké, tmavě jantarové oči
Délka života: 10 až 12 let

Ideální lidský společník pro:

Ty, kteří hledají dobrého všestranného loveckého psa
Rodiny s dětmi a domácími zvířaty
Aktivní majitele
Ty, kteří mají velké dvory nebo hektary na procházky
Ty, kterým nevadí zjevný obdiv ostatních pejskařů

Jak se s nimi žije

Francouzský španěl je klidný, stabilní rodinný pes, který se dobře snáší s dětmi a ostatními domácími zvířaty. Nejšťastnější je v blízkosti svých lidí. Francouzští španělé jsou také přátelští k cizím lidem, takže jsou z nich špatní hlídací psi. Protože jsou to pracovní psi, potřebují práci, jako je aportování předmětů nebo sledování pachu, nebo sport, jako je agility. Potřebují také hodně pohybu, nejlépe částečně ve smečce jiných psů.

Péče je snadná: stačí dvakrát týdně kartáčovat a podle potřeby koupat. Pokud jsou často v terénu, často jim kontrolujte uši, zda nemají záděry a brouky.

Co byste měli vědět

Toto plemeno orientované na lidi může trpět separační úzkostí, kterou lze vyřešit trpělivostí a výcvikem. Mějte na paměti mírnou povahu tohoto psa a používejte techniky pozitivního posilování s velkým množstvím pochval. Stále však musíte být laskavým, ale pevným vůdcem.

Francouzský španěl má relativně málo zdravotních problémů. Připravte se na problémy s očima, epilepsii a dysplazii kyčelních kloubů v pozdějším věku.

Historie francouzského španěla

Francouzský španěl je jedním z nejstarších pointrovaných plemen. Pochází z ptačího psa, který je považován za otce všech pointrů, ze středověku. Jeho standard byl poprvé zdokumentován v roce 1891 a od té doby byl několikrát aktualizován. Je nejvyšším z pointerů.

Francouzský španěl je známý svou všestranností v terénu. Splachují drůbež, aportují a aportují a mají dobrý nos pro stopování. Dnes se často používají jako lovečtí psi, ale jejich obliba roste i jako vynikajících rodinných společníků.

Zdroj: Dogster, Wikipedie, YouTube