Co byste měli vědět, když si k malým dětem chcete pořídit bojové plemeno psa

Přidat na Seznam.cz

Například pitbulové milují děti a tito dva tvorové tvoří dokonalou kombinaci. Dítě s vysokou energií a pitbul s vysokou energií znamená spoustu zábavy a smíchu pro všechny zúčastněné. Měli byste si ale uvědomit, že všichni psi mohou být nebezpeční. To platí zejména v případě, že se jedná o malé děti. Jak se tedy chovat?

U každého psa je třeba dbát zvýšené opatrnosti a nenechávat dítě se psem samotné. U každého psa bude potřeba čas na vyhodnocení individuální snášenlivosti daného psa vůči dětem.

Pitbulové jsou k dětem velmi tolerantní

Pitbulové jsou ve většině případů k dětem velmi tolerantní. Ale bez dobrého výcviku může každý pes, když je rozčilený, dítě rychle kousnout, jako by říkal: „Ustup!“. Vytvoření struktury smečky a naučení psa, že vaše děti a všechny děti jsou ve smečce nad ním, pomůže zajistit, aby se pitbul dobře snášel s dětmi.

Poznejte Pana Pitbula

Pitbulové jsou středně velká, ale svalnatá a silná plemena psů, píše web peteducate. Získali si poměrně dobrou pověst a běžně se setkáváme s alarmujícími novinovými články a publikacemi, které před nimi varují. Je to však zcela spravedlivé? Jsou ze své podstaty nebezpeční a je jejich přítomnost v blízkosti dětí bezpečná? Zde je to, co byste měli vědět.

Pitbulové se k dětem chovají skvěle, pokud jsou od útlého věku vhodně vycvičeni a socializováni; stejně jako je tomu u všech ostatních plemen. Pitbulové jsou obecně velmi láskyplní, poslušní a věrní svým majitelům. Rádi si hrají a mazlí se, což z nich dělá ideální společníky pro děti.

Pes se stigmatem zabijáka

Bohužel někteří majitelé vycvičili své pitbuly k agresivitě, což způsobilo jejich nespravedlivou pověst a vedlo k případům, kdy se toto plemeno stalo agresivním. Ve skutečnosti však neexistuje důvod, proč by žádná rodina nemohla mít pitbula jen proto, že má děti.

Ve skutečnosti bylo toto plemeno kdysi známé jako „pes chůva“. Pitbulům byla dlouho svěřována role ochránců; dokonce i těch nejmenších lidí.

Kdo jsou pitbulové?

Pro plné pochopení je důležité, abyste věděli, kdo je to pitbul. Pitbul vlastně vůbec není plemeno psa, ale spíše typ psa, podobně jako používáme termín „honič“.

Existují čtyři hlavní rodokmenová plemena: stafordšírský bulteriér, americký stafordšírský teriér, americký pitbulteriér a americký bully.

V závislosti na tom, ke kterému táboru patříte, existuje i několik dalších plemen považovaných za součást klanu pitbulů, včetně bulteriéra a amerického bulteriéra. Není žádným tajemstvím, že pitbulové byli vycvičeni k agresivitě, aby mohli bojovat s jinými zvířaty. Nikdy však nebyli cvičeni k agresivitě vůči lidem. Bohužel potřeba pitbula zalíbit se člověku z něj udělala snadný cíl pro ty, kteří ho vycvičili k tomu, aby byl zlý.

Jakmile se dostali více do centra pozornosti a byli využíváni k nekalým účelům, na mnoha místech začali toto plemeno zakazovat pomocí BSL neboli Breed Specific Legislation. Naštěstí zájem o BSL opadl a na mnoha místech byla BSL zakázána.

Pitbul je skvělá chůva

Nic nemilují víc než hraní a mazlení, což jsou vlastnosti, které jsou ideální, pokud máte děti.

Nikdo nedává polibky tak rád jako pitbulové a děti jsou pro tyto uslintané dárky ideálními „příjemci pusinek“.

Vzhledem k jejich lásce k dětem, která je jednou z jejich nejvýraznějších vlastností, bude mít každý, kdo bude přijímat pitbulí „úsměv“, určitě dobrý den!

Mediální katastrofa

Pojďme se nyní blíže podívat na některé z nejčastějších otázek souvisejících s tímto tématem.

Nejprve se podíváme na to, zda jsou pitbulové nebezpeční, a poté se blíže podíváme na to, proč to s dětmi umí.

Pitbulové nejsou o nic nebezpečnější než jiná plemena psů. Každý pes kousne, pokud je dostatečně vyprovokován, a nebezpeční psi pocházejí z nejrůznějších plemen, různých tvarů a velikostí.

Není to tak dávno, co lidé přecházeli ulici, pokud jste se procházeli s německým ovčákem, dobrmanem nebo rotvajlerem. Pokaždé, když se mediální humbuk kolem určitého plemene rozhořel, hladina strachu stoupla. Nyní jsou aktuálním terčem pitbulové.

Mýty o pitbulech čelistech

Je rozšířeným omylem, že pitbulové jsou nebezpeční, protože jejich čelisti se při kousnutí uzamykají. To je naprosto nepravdivé.

Oni ani žádná jiná plemena nemají v tlamě mechanismus, který by to umožňoval. Jsou prostě tvrdohlaví – vzpomeňte si na většinu psů, když si hrají na přetahovanou. Když na to přijde, menší psi mohou být při kousání mnohem zákeřnější. Někteří pudlové a čivavy mohou být vyloženě zuřiví, ať už jsou vyprovokováni, nebo ne.

Další nepravdou je, že pitbulové mají nejsilnější kousnutí. Zatímco pitbulové koušou silou 235 PSI, rotvajleři koušou silou 328 PSI a německá doga má sílu 669 PSI.

Závěrem…

Pitbulové a děti jdou překvapivě dobře dohromady, tvrdí mrpitbull. Jedna věc, kterou se o pitbulech dozvíte, je, že jsou veselí a naprosto praštění, stejně jako děti. Možná proto jsou těmito malými lidmi téměř posedlí. Pitbulové jsou již dlouho známí jako psi přátelští k lidem. Snad jedním z nejznámějších pitbulů vůbec byl Petey, rodinný mazlíček z televizního pořadu Malí rošťáci z 30. let 20. století. Špatná pověst, které se jim dnes dostává, souvisí mnohem více se špatnými majiteli než se špatným psem. Každá rodina s dětmi by byla šťastná, kdyby se jí dostalo pitbulovy náklonnosti. Je však třeba je socializovat s dětmi, jakmile je přivedou do domu, a naučit děti, aby psa nedráždily, zejména jídlem. Pitbul, který je dobře vycvičený, pochází od renomovaného chovatele a je citově stabilní, je však skvělým doplňkem domácnosti.

Proč jsou pitbulové dobří k dětem?

Pitbulové se k dětem hodí z několika důvodů. Pitbulové děti vyloženě milují. Pitbullové jsou ze všech psích plemen považováni za jedny z nejtolerantnějších, pokud jde o děti, a podle Americké společnosti pro testování temperamentu jsou také jedním z nejlépe hodnocených temperamentních plemen. Ve skutečnosti je jediným psím plemenem s vyšším hodnocením jen labradorský retrívr!

Protože jsou to koneckonců teriéři, mají pitbulové dvě výrazné rychlosti – spát a hrát si! Díky své téměř nekonečné zásobě energie a atletickým schopnostem jsou pitbulové vždy připraveni hrát si s dětmi. Ať už je to jen běhání a honění, hra na aportování nebo vodní hrátky, pokud je poblíž dítě, váš pitbul se do toho pustí naplno.

Jak váš mazlíček roste, roste i pouto mezi ním a vaším dítětem. Věrnost a oddanost pitbula jsou neochvějné a děti je budou mít po svém boku po celý život. Nejsou nároční na údržbu, ale potřebují dostatek pozornosti, lásky a pohybu.

Zdroje: peteducate.com, mrpitbull.com, pitbulllovers.com