Co udělat pro psa v letních pařácích

Přidat na Seznam.cz

Léto je pro psy plné zábavných dobrodružství, jako je honba za různými živočichy na zahradě, pití z postřikovačů a výlety za dalším dobrodružstvím. Ale stejně jako lidem může být i domácím mazlíčkům při vyšších teplotách strašné horko. Co tedy pro čtyřnohé chlupáče dělat, aby nedošlo k přehřátí jejich organismu?

Zajistěte stinné místo

Pokud váš pes rád tráví čas na zahradě, zajistěte mu stinné místo s chladným povrchem, na kterém se může povalovat.. Uvažovat můžete i o speciální chladící podložce pro psy. Ta pomůže ochladit celé tělo vašeho psa.

Pravidelně měňte čerstvou vodu

Když je venku parno, vaše štěně potřebuje především stálý přísun vody. Udržujte proto jeho misku na vodu naplněnou čerstvou, čistou vodou. Bonusové body získáte, když do ní přihodíte několik kostek ledu. A neustálý přísun vody platí i v případě, že se vydáte na výlet. Nezapomeňte si přibalit jednu láhev vody pro sebe a další pro svého psa.

Vyzkoušejte psí bazén

Pokud váš pes miluje vodu, pořídit mu může i bazén. Existují totiž speciální bazénky pro psy, které něco vydrží. Nemusíte se tak bát, že by váš chlupáč bazén prokousnul. Čeho se ale vyvarujte je napouštění bazénu ledovou vodou, uvádí web DailyPaws. Pes by mohl totiž utrpět šok. Proto dbejte na to, aby voda měla spíše pokojovou teplotu.

Podávejte mražené pamlsky

Svému psovi můžete také mraženou pochoutku, například psí zmrzlinu nebo kostky ledu s kuřecím masem.

Vyhněte se nejteplejším částem dne

Nejvyšší teploty bývají, když je slunce vysoko na obloze, což je zpravidla mezi 11. a 16. hodinou. Chcete-li svého psa ochránit, naplánujte venkovní aktivity na časné ráno a večer. Váš pes tak nebude vystaven nejsilnějším slunečním paprskům. V době veder si zahrajte nějaké hry uvnitř, abyste psa zabavili.

Teplé slunečné dny mohou být pro vaše štěně zábavné, pokud zůstane v pohodě a v komfortu. Vyhněte se tak nechávání psa v autě a rozhodně mu neplánujte žádné náročné aktivity.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube