Co všechno dokáže pes spolknout? Veterináři to prozradili

Přidat na Seznam.cz

Psi prostě rádi jedí divné a nechutné věci, protože psi jsou sice úžasní, ale někdy také divní a nechutní. A občas se stane, že se podivné věci, které váš pes spolkne, zaseknou a on potřebuje veterináře, aby je dostal ven. Jak si asi umíte představit, veterináři už viděli psy polykat dost šílené věci. Jaké jsou ale ty nejpodivnější případy, kterých byl veterinář na pohotovosti svědkem?

Dudlíky

Není výjimkou, když pes sežere dudlík. Možná jde o to, že už není v domě tím hlavním. Stává se, že pes někdy dudlík vyzvrací, což majitele uklidní, že je mimo nebezpečí. Nezřídka se ale stane, že má pak v žaludku ještě klidně další dva.

Kameny

Možná je to tou barvou a křupavostí, proč tolik psů jí kameny. Jedna veterinářka v USA zaznamenala dva sourozence výmarských ohařů, kteří museli být parťáci, protože byli hospitalizováni vedle sebe na kapačkách. Snědli kameny. Majitel se modlil, aby psi nemuseli na operaci, a pomalu, ale jistě a při mnoha procházkách se jim oběma podařilo kameny dostat ven.

Hračka ve tvaru psa

Majitelka přišla, protože její desetiletý bígl několikrát zvracel. O bíglech je známo, že se neštítí skoro ničeho. Takže když rentgenový snímek nakonec ukázal, že desetiletá bíglice snědla hračku, vlastně se není ani čemu divit. Fenka spolkla menšího gumového pejska!

Ponožky

Tolik ponožek! Je něco, co domácí mazlíčci na smradlavých nohách prostě milují! Menší ponožky se jim podařilo vyzvracet, ale pár ponožek museli vyndat veterináři.

Pytlíky na exkrementy

Majitelka viděla svého šestiletého zlatého retrívra, jak žere umělé květiny. Souhlasila s endoskopií, která ukázala nějakou oranžovou umělou hmotu. Jednalo se o celou roli oranžově zbarvených sáčků na psí exkrementy!

A co vy? Pochlubte se, jaký nejpodivnější předmět snědl váš pejsek!