Delfín se málem stal večeří obrovské velryby. Jen tak tak neskončil v její obrovité tlamě

Přidat na Seznam.cz

Při návštěvě zoologických zahrad delfín jedním ze zvířat, na které se těší většina z nás. Nejenže jsou tito tvorové naprosto úchvatní na pohled, ale jsou také nesmírně přátelští k lidem.

Delfíni jako oblíbená atrakce ve vodním světě

Delfíni jsou v zoologických zahradách často součástí malých scének a představení. Je těžké uvěřit, že tak krásní tvorové mohou být v oceánu loveni a zabíjeni. V dnešním článku se tomuto tématu ale věnovat nebudeme. Místo toho se podíváme na skupinu delfínů, ke kterým se přiblíží plejtvák obrovský.

Čím se živí plejtváci?

Plejtvák obrovský je znám také jaké největší savec na planetě Zemi. Tento gigant dosahuje ohromující délky 25 metrů a váží neuvěřitelných 150 000 kilogramů. Tento masožravec se živí velkým množstvím krilu, korýšů a malých ryb, připomíná webA-Z-Animals.

Co možná (ne)víte o delfínech?

Delfíni z třídy savců se mohou pohybovat ve velkých skupinách, které se někdy označují jako superpody, protože jejich členové mohou dosahovat až 1000 jedinců. Tato krásná zvířata mají hladkou kůži, která je šedá, žlutá, černá, bílá nebo růžová. Mohou vážit 80 kilogramů a více a dorůstají délky až 3 metrů.

Jako masožravci si delfíni pochutnávají na pestré stravě složené z ryb, olihní a korýšů. Jedním z jejich predátorů jsou žraloci. Dalším predátorem, který delfíny pravidelně loví a požírá, jsou však také kosatky.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube