Divočák zaútočí na muže. Pes ale svého páníčka brání

Přidat na Seznam.cz

Lov je sice jednou z nejoblíbenějších zábav, ale pokud si nedáte pozor, může s sebou nést i velké nebezpečí. O tom se přesvědčil lovec v Německu, když ho uprostřed lovu napadl divočák.

Lovce napadne divočák

Divoké video na YouTube zveřejněné v dnešním příspěvku nás zavede do Německa. Myslivec si tedy vzal své vybavení a svého ohaře a vydali se do lesa toto zraněné zvíře najít. Ve 38. sekundě slyšíme psa, který oznamuje lovci, že divočák byl nalezen. Myslivec spěchá na místo nálezu. A najednou se divočák vrhne přímo na muže. Výpad tohoto divočáka měl takovou sílu, že lovce srazil a ten spadl na zem. Než se mu mohlo stát něco dalšího, zasáhl pes a pustil se s kancem do boje.

Útočí divočáci na lidi?

Divoká prasata jsou všežravci, kteří si pochutnají na mase i rostlinné hmotě. Divoká prasata však nejsou tak agresivní, jak ukazuje výše uvedené video. Přestože smrtelné úrazy jsou vzácné, jedinci mohou utrpět závažná poranění měkkých tkání. Divoké prase může vážit až 100 kg a dosahovat délky 90 až 200 centimetrů. Tato malá zavalitá zvířata mohou při útoku způsobit vážné škody, když se jejich těla řítí plnou rychlostí. A přestože nemají nejlepší zrak, jejich silný čenich jim umožňuje vyčenichat potenciální predátory.

Zdroj: AZAnimals