Dojemný příběh: Žena zachránila malou veverku a vychovává ji jako domácího mazlíčka

Přidat na Seznam.cz

Žena si vytvořila pouto s veverkou, kterou pomáhala vychovat. Ta se teď nechce vrátit do volné přírody. Neuvěřitelný příběh sdílel deník Mirror.

Žena jménem Patricia našla veverku, kterou pojmenovala Bunk, poprvé v roce 2016, když ji odmítla její matka a nechala ji napospas osudu. To Patricii přimělo, aby se jí ujala a sama ji vychovala. A i když její původní plán byl uzdravit ji natolik, aby mohla být vypuštěna zpět do volné přírody, Bunk měl zřejmě jiné plány, protože odmítl opustit její dům a od té doby je se svým lidským kamarádem.

Osmapadesátiletá Patricia dokonce svému malému kamarádovi vyrobila ve svém domě v Bostonu ve státě Massachusetts v USA vnitřní domek na stromě. „Když se Bunk snažil přiblížit ke své matce, ustupovala. Zvedla jsem Bunka a on se ke mně přitiskl,“ řekla. „Rozhodla jsem se ho vychovávat tak, aby byl zvyklý na divoký život, a umožnila mu přístup do vnitřních i venkovních prostor.“

Žena sledovala divoké veverky za účelem výzkumu, aby zjistila, co budou jíst, a pak si sama sháněla stejné věci, aby mohla Bunkovi poskytnout co nejpřirozenější stravu. Když se však pokusila svého chlupatého přítele vypustit do volné přírody, jakmile dostatečně vyrostl, vrátil se k ní domů po pěti dnech a odmítl odejít. „Nevěděla jsem, že veverky mají takovou osobnost, ale na výchově Bunka jsem měla nejraději čas, kdy jsme se sbližovali. Toho jsem si vážila nejvíc,“ svěřila se.

Bohužel si Bunk od té doby poranil tlapku, což znamená, že už není záchrana pro jeho vypuštění do volné přírody, protože je nepravděpodobné, že by přežil. Patricie proto nyní veverce vytvořila divoký prostor doplněný o domek na stromě z různých druhů dřeva, který může žvýkat a šplhat po něm, vyrobený z nábytku, který Patricie našla u silnice.

Je s ním spousta legrace; nikdy jsem si nepředstavovala, že bych mohla milovat takové zvířátko, jako je on, tak moc, jako miluji tohoto malého chlapíka,“ přiznala nakonec.

Zdroj: Mirror