Dokážou psi rozpoznat své sourozence?

Přidat na Seznam.cz

Akreditovaný trenér psů jménem Joe Nutkins se spojil se společností Caine Cottages. Společnými silami se rozhodli zjistit, zda si psi pamatují své sourozence, a zda rodiče dokážou rozpoznat i jejich odrostlá štěňata, píše portál The Mirror.

I když je nepravděpodobné, že na ulici narazíme na dlouho ztraceného sourozence našeho psího mazlíčka, existuje možnost, že se psi třeba v parku setkají tváří v tvář svým sourozencům.

Dokážou psi skutečně v pozdějším věku rozpoznat svého příbuzného?

Společnost Caine Cottages se spojila s akreditovaným trenérem psů jménem Joe Nutkin, aby jednou provždy zjistili, zda je to možné.

Pokud štěňata zůstanou se sourozenci prvních 16 týdnů života štěněte, je pravděpodobné, že později své příbuzné pes pozná. Existují však výjimky – mláďata, která jsou od sebe odloučena před 16. týdnem, se později poznají jen s menší pravděpodobností. I kdyby však spolu štěňata žila celý čas, pokud se prvních šest nebo sedm let nepotkají, může to mít za následek, že si to nepamatují.

Joe vysvětluje: „Sourozenci si během prvních několika společných týdnů vytvoří silné pouto a trvá hodně let, než se toto pouto přeruší. Když mají rodiny dvě štěňata ze stejného vrhu, mohou se štěňaty pracovat nebo si hrát odděleně, ale i přesto k sobě budou štěňata stále při jakékoli příležitosti tíhnout. To je dáno těsným poutem, který se utvořilo již při jejich narození.“

A co rodiče? Poznají později v životě své potomky?

Je méně pravděpodobné, že se otec se štěňaty vzájemně poznají, protože spolu během klíčových formativních týdnů mláďat netráví mnoho času. U matek je to jiné… Pokud mláďata zůstanou s matkou prvních 12-16 týdnů svého života, je pravděpodobné, že si svou matku budou pamatovat až do dospělosti, možná ještě déle. Čím déle spolu zůstanou, tím větší je pravděpodobnost, že se poznají.

Pokud půjdou do domova před 12 týdnem, zřejmě zapomenou matčinu vůni a tím pádem si na ni nejspíš nebudou moci později v životě vzpomenou.

Jak poznáte, že psi při setkání poznají své příbuzné?

Je pravděpodobné, že pokud váš pes pozná příbuzného, ​​bude s největší pravděpodobností uvolněnější, než by byl s cizími psy.

Joe řekl: „Znamení, že psi poznají své příbuzné, mohou často zahrnovat hravé pusinkování, očichávání tváří a tlamy toho druhého a přátelskou řečí těla, jako je vrtění ocasem a poštěkávání. Pokud si psi dříve hráli nebo komunikovali určitým způsobem, často se k tomu vrátí hned, jak se znovu setkají.“

Co by mohlo být překvapivé, je, že psi dokážou rozpoznat ostatní psy, které potkali během formativního 16. týdne, ať už jsou příbuzní nebo ne.

Ve skutečnosti tyto jejich psí kamarády pravděpodobně rozpoznají stejně dobře, jako jejich sourozence.

Zdroj: mirror.co.uk