Domácí psí pamlsky: Vyzkoušíte psí sušenky nebo masové placičky?

Přidat na Seznam.cz

I váš pes si čas od času zaslouží nějakou tu mlsku, tak proč mu ji nevyrobit? Pro svého psa můžete upéct jednoduché, a především kvalitní sušenky bez chemie, nebo mu připravit masové placičky, které si zaručeně zamiluje!

Sušenky

Jedno vejce, trochu petrželky, 130 gramů nasekaného kuřecího masa, trochu rýžové mouky a rýže promíchejte v miste, dokud nemáte vypracované těsto. To vyválejte a vykrájejte z něj různé tvary. Ty položte na plech vyložený pečicím papírem, a asi půl hodiny pečte na 180 °C. Jakmile sušenky zezlátnou, máte hotovo.

Masové placičky

Na masové placičky potřebujete asi 250 gramů mletého masa, ideálně vepřového nebo hovězího. K masu přidejte vejce, hrnek ovesných vloček a trochu majoránky a vypracujte těsto. Z něj poté vytvořte placičky, a ty opět pokládejte na je na plech s pečicím papírem. Placičky pečte 20 minut na 175 °C.

Pro psa i páníčka

Vyzkoušet můžete i „vegetariánské“ psí sušenky, které možná zachutnají i vám. Na těsto potřebujete hrnek celozrnné pšeničné mouky, rozmačkaný banán a trochu kokosového oleje. Vytvořte měkké těsto, z kterého následně udělejte váleček. Z něj odřežte kolečka, a ta následně pečte na 170 °C po dobu 15-20 minut.

zdroj: ireceptar, bydlimekvalitne, abeceazahrady