Dva rybáři se spřátelili s divokou polární liškou

Přidat na Seznam.cz

Ačkoliv se to tak možná nezdá, i divoké polární lišky jsou vůči lidem poměrně přátelské a důvěřivé. Tento divoký lišák se potuloval v zasněžené krajině kolem dvou rybářů, kteří se rozhodli toto krásné zvíře nakrmit. Za pár hodin si na ně lišák zvykl tak moc, že nechtěl odejít.

Divoká liška se rychle spřátelila s lidmi

Liška ve videu nemá žádné jméno, protože i přesto, že si rychle zvykla na lidi, ji rybáři nechali v divočině a nestala se tak jejich mazlíčkem. Bílá liška se náhodou potulovala kolem dvou mužů, kteří přišli rybařit, a možná právě kvůli jídlu zůstala v jejich blízkosti.

Muži lišku nakonec přivedli domů, dali jí najíst a nějaký čas si s ní hráli. Za pár hodin se liška s lidmi velmi sblížila a to i přesto, že byla divoká. Polární lišky jsou sice divoké šelmy, ale vůči lidem bývají přirozeně přátelské a důvěřivé. Divoký lišák si tedy velmi rychle vybudovat nezvyklé přátelství.

Na konci videa můžete vidět, že se rybáři chystají odejít a tak chtějí lišku opustit. Divoká šelma se ale k odchodu zjevně nemá a ještě nějaký kus cesty muže doprovází, jakoby byla věrný pes. Nakonec se ale i tak vrátila do přírody, kam patří.

zdroj: Ejaz Khan Photography