Dva vlčí samci pomáhají ochranářům přírody. Chrání tak ohrožený druh

Přidat na Seznam.cz

Divocí vlci jsou poměrně vzácní a abychom je ochránili, je dobré vědět, kde se pohybují. Vlk je ale plaché zvíře, a tak se ochranáři rozhodli pro jejich pozorování využít vlky samotné. Ti teď dostanou speciální obojek, díky kterému je mohou ochranáři sledovat.

Vlčí pomocníci

Colorado Parks And Wildlife je organizace, která se snaží lokalizovat a chránit ohrožené vlky. Z tohoto důvody byli vybráni dva vlčí samci, konkrétně vlk číslo 2301 a vlk číslo 2101. Oba žijí volně v North Parku v Coloradu (USA), přičemž druhý vlk s číslem 2101 byl už jednou odchycen, aby dostal speciální obojek.

Obojky dlouho nevydrží, dávají ale cenné informace

“Obojek vlka 2101 selhal a bylo vidět, že je poškozený. Vlci jsou k obojkům drsní a dá se očekávat, že časem obojky selžou,” vysětlil jeden z ochranářů. Zároveň ale veřejnost ujistil, že organizace nehodlá narušovat jakýmkoliv způsobem život vlků.

Obojky jsou důležité především proto, aby odborníkům předávaly informace. Ti poté sledují, jak vlci žijí, kde se pohybují a jak velké teritorium mají.

Vlci potřebují ochranu

Na některých místech jsou vlci loveni pro srst, jinde jsou zabíjeni jen proto, že se jich lidé bojí. Aby byli vlci ochráněni a mohli žít v divoké přírodě bez strachu, vznikla kampaň RelistWolves, ve které je zapojeno několik nevládních organizací, vědců, ale i občanů. Všichni mají jediný cíl, kterým je chránit vlky podle zákona o ohrožených druzích.

zdroj: relistwolves, cpw, worldanimalnews