Dvě velmi vzácné kosatky bílé byly spatřeny společně

Přidat na Seznam.cz

Pozorovatelé velryb byli v úžasu, když spatřili dvě extrémně vzácné kosatky bílé, které spolu plavaly společně, píše Ocean.

Během výletu za pozorováním velryb byla spatřena i patrně starší kostka, která měla výrazně tmavší kůži, zatímco druhá byla mladší a po hřbetě se jí táhly zjevné škrábance. Zatímco mladší velryba byla objevena teprve nedávno, starší velrybu zde pozorovatelé viděli poprvé asi před dvěma lety.

Zde je video z tohoto jedinečného setkání:

Kosatky byly identifikovány spíše jako leucinistky než albínky. To proto, že nebyly zcela bez pigmentace. To vysvětluje, proč jsou samotné oči stále tmavé a proč měly dvě kosatky, které byly spatřeny, stále bílé skvrny, které obvykle obklopují bradu a oči kosatek.

Mohlo by to vnést trochu světla do jizvy, která se táhne po boku mladšího zvířete, protože se zdá, že se zjizvená tkáň zahojila v tmavším tónu.

Bílé kosatky a velryby byly původně tak neobvyklé, že se předpokládalo, že jde o mýty, ale nyní jsou rozšířenější než kdykoli předtím a podle vědců stále žije nejméně pět jedinců.

Zdroj: kingdomstv.com, youtube