Farmářský pes jménem Bobi překonal světový rekord: Je to nejstarší pes na světě

Přidat na Seznam.cz

Farmářský pes Bobi překonal světový rekord. Ve věku 30 let se stal nejstarším žijícím psem na světě, a překonal tak čivavu Spika, která držela tento rekord jen dva týdny.

Bobi málem nepřežil ani první dny

Majitel uvedl, že Bobi se narodil jako jedno ze čtyř mláďat. Štěňata se narodila v přístavku, kde rodina skladovala dřevo, a majitel o tom zprvu neměl ani tušení. Když ale štěňata objevil, rozhodl, že si novorozená štěňata nemohou nechat. Plánoval zvířata zahrabat do díry, aby nepřežila.

Na malého Bobiho ale zapomněl a později ho objevili synové majitele, kteří jeho existenci tajili. Když Bobi povyrostl, bylo už pozdě ho zabít, a tak zůstal s rodinou.

Bobi

Bobi je čistokrevný pes plemene Rafeiro do Alentejo, tedy plemeno hlídače hospodářských zvířat. Sám Bobi ale zdvojnásobil průměrnou délku života, která činí 12-14 let. Narodil se 11. května 1992, a letos mu bude 31 let, čímž překonal rekord a stal se nejstarším psem na světě.

K dlouhověkosti přispěla strava a svoboda

Pokud si myslíte, že má Bobi nějakou speciální stravu, díky které se dožil tolika let, jste na omylu. „Mezi konzervou a kouskem masa Bobi neváhá a vybírá si naše jídlo,“ řekl majitel. Dodal také, že Bobi nikdy nebyl uvázaný na řetězu ani na vodítku.

zdroj: cnn, mirror, quinnessworldrecord