Fotka nejslavnějších zamilovaných tučňáků obletěla svět. Známe jejich příběh!

Přidat na Seznam.cz

Dvojice tučňáků na noční fotce, pohledy upřené k moři. Jedno křídlo přes záda partnera. Tuhle fotku romantických tučňáků viděl asi každý. Víte ale odkud jsou a znáte jejich příběh? Ten vám nyní přinášíme skrz BBC.

Snímek dvou ovdovělých tučňáků, kteří se v Austrálii navzájem utěšují, byl vybrán jako jeden z vítězů prestižní soutěže Oceanographic Magazine’s Ocean Photography Awards. Fotografii pořídil Tobias Baumgaertner v Melbourne ve slavné čtvrti St. Kilda.

Podle jeho slov oba tučňáci nedávno přišli o své partnery a často se tu se navzájem utěšují. Německý fotograf získal za snímek cenu časopisu Community Choice Award.

Na molu St. Kilda v Melbourne žije kolonie asi 1400 tučňáků vílích, nejmenšího druhu těchto nelétavých ptáků na světě. Jejich průměrná výška je 33 cm. Kolonii monitorují dobrovolníci.

„Přišel za mnou dobrovolník a řekl mi, že ten bílý je starší paní, která přišla o partnera, a zřejmě i ten mladší samec vlevo,“ napsal pan Baumgaertner na Instagram.

„Od té doby se pravidelně setkávají, navzájem se utěšují a celé hodiny spolu stojí a pozorují tančící světla nedalekého města.“ Fotograf strávil u kolonie tučňáků tři noci, než se mu podařilo zachytit tuto fotografii, dodal.

Zdroj: bbc.com