Hroch v teritoriálním sporu zabil nosorožce!
Pytlákům nejčastěji nejde o život nosorožce, ale pouze o domnělou hodnotu jeho rohu. Z tohoto důvodu jsou nosorožci často zabíjeni. Agentury na ochranu přírody zaujaly jedinečný přístup. Spolu s bezpečnostními opatřeními proti pytlákům se stalo běžnou praxí odstraňování rohů, které má zajistit přežití těchto obrovských zvířat.
Spor mezi hrochy a nosorožci
Toto video začíná pohledem na velkou řeku protínající divokou přírodu v Africe. Tato oblast je domovem různých velkých zvířat včetně slonů, žiraf, nosorožců, hrochů a buvolů, připomíná A-Z-Animals. Zatímco muž popisuje zvířata, můžete si prohlédnout i jednotlivé druhy. Vypravěč mluví portugalsky, ale u videa jsou i anglické titulky. Dále vysvětluje, že tyto velké druhy nejsou dravci, ale že existují případy, kdy musí bojovat buď mezi sebou, nebo navzájem. Tato střetnutí někdy končí zraněním obou stran, v některých případech však souboje končí smrtí jednoho ze zvířat. Tímto způsobem si upevňují dominanci, dobývají území a chrání se.
Boj na život a na smrt
Vypravěč dále podrobně popisuje střetnutí nosorožce s teritoriálním hrochem. Nosorožec se přiblížil k řece, aby se napil vody. Sotva nosorožec došel k okraji vody, přiblížil se k němu hroch a dal mu jasně najevo, že si jeho přítomnost nepřeje. Tato dvě zvířata jsou si podobná velikostí, ale nosorožci něco chybí a to jeho roh. Není známo, zda byl nosorožci roh odstraněn pytláky nebo ochránci přírody.
Hroch doširoka otevře tlamu a ohrožuje nosorožce. Nosorožec se zdánlivě neohrožený ani nehne. Brzy se však přiblíží další hroch. Je vidět, jak nosorožec instinktivně používá svůj základní obranný mechanismus, ale už bohužel bez úspěchu.
Zdroj: a-z-animals.com, Youtube