Hustá srt Samojeda z něj dělá nejkrásnější psí plemeno na světě

Přidat na Seznam.cz

V hloubi duše většina lidí ví, že na každém psovi je něco jedinečné a krásné. Někdy je to jejich pohodové a přátelské vystupování. Pro ostatní to může být to, jak barevný může být jejich kožich. Pokud se ale zaměříme na to, která rasa je ta nejkrásnější, je to samojed.

Nejkrásnější pes na světě

Zatímco některá plemena psů mohou být známá svou atletickou postavou nebo jedinečnými fyzickými vlastnostmi, jiná jsou chválena za svou luxusní srst. Samojedi mají tuto hustou, luxusní srst, která z nich dělá jedno z nejkrásnějších psích plemen, uvádí web Best Life Online, který samojeda zároveň umístil na první místo nejkrásnějších plemen.

Všestranný společník

Psí plemeno samojed, původně vyšlechtěné k lovu, tahání saní a pasení sobů, se ukázalo jako cenný společník na severozápadě Sibiře. Mezi povinnosti plemene patří turistika, stopování a zahřívání jejich majitelů tím, že na nich v noci spí, uvádí web Dog Time. Jako pracovní plemeno mohou být samojedi silní, ale především zůstávají přátelští, mírní a oddaní rodinní psi.

Pes, který vydrží všechno

Jméno samojed pochází od samojedského lidu, polokočovného národa z Asie, který před tisíci lety migroval na Sibiř, z rodiny Sayantsi. Chovali psy pro těžkou práci v nejchladnějších místech na zemi. Například v sibiřském městě Oymyakon jsou běžné teploty -50 stupňů. Nejprve používali své psy k lovu sobů, ale časem se kultura od lovu k jejich pasení.

Koncem 18. století arktičtí průzkumníci vracející se do Anglie představili samojeda britským milovníkům psů. Sama královna Alexandra byla obdivovatelkou, která udělala hodně pro propagaci plemene jako společníka a výstavního psa, píše web American Kennel Club. Dnes už je toto plemeno běžným domácím mazlíčkem.

zdroj: American Kennel Club, Best Life Online, Dog Time