Hyena se na silnici raději obloukem vyhne levhartovi

Přidat na Seznam.cz

Způsob, jakým zvíře v přírodě projevuje svou dominanci, se může u jednotlivých tvorů značně lišit. Lví samci zabíjí své konkurenty a levhart, kterého uvidíte na následující videu, si prostě jen lehne na prašné silnici.

Ani se nepřibližuj

Levharti jen zřídkakdy musí dávat najevo svou dominanci, protože jsou to taková samotářská zvířata, píše web A-Z-Animals. Než si pustíte níže přiložené video, je třeba připomenout, že levharti a hyeny jsou ve volné přírodě velcí nepřátelé. Pokud by se tato dvě zvířata střetla, v drtivé většině případů by zvítězila velká kočka. Přestože hyena může na levharta drze zaútočit, levhart by jí pravděpodobně přepral. Dvojice na tomto populárním videu ukazuje, že hyeny jsou někdy chytřejší, než vypadají. Místo toho, aby hyena vyvolala boj s kočkovitou šelmou, levhartu se raději vyhne obrovským obloukem.

Jak se hyeny chrání?

Hyeny musí být neustále ostražité vůči predátorům. Tato zvířata se totiž často stávají kořistí větších predátorů, jako jsou tygři, levharti a lvi. Hyeny používají řadu obranných mechanismů, jako je skrývání, ostražitost a nepřátelství. 

Jedním z nejpodstatnějších způsobů obrany hyen zůstává jejich ostražitost. Tyto šelmy jsou vždy ve střehu a hledají varovné signály ohrožení. A totéž dělala i hyena na videu. Neustále sledovala levharta, zda se na ní nevrhne. Pokud zahlédnou blížícího se predátora, hlasitě zařvou, aby upozornily zbytek skupiny. 

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube