Jako z noční můry. Obrovská krakatice zaútočí na potápěče, kterému vykloubí rameno a zlomí zápěstí

Přidat na Seznam.cz

Tohle je jako z noční můry! Potápěče napadne obří krakatice. V tomto článku se můžete podívat na celé video tohoto děsivého setkání britského přírodovědce s příšerou z hlubin!

Jak nebezpečné je setkání s obří chobotnicí?

Krakatice se vyskytují ve všech světových oceánech v blízkosti kontinentálních a ostrovních svahů. Jedná se o dravého hlavonožce, který se živí malými rybami a korýši. Živí se také jinými hlavonožci včetně jiných chobotnic. Když najde kořist, uchopí ji chapadly a pozře ji pomocí ozubené raduly, která je srovnatelná s jazykem obratlovců, která oběť naporcuje, než postoupí do jícnu. Je tak více než jasné, že setkání s tímto živočichem může být velice nešťastné. A doposud nejznámější útok se stal potápěči Scottu Cassellovi, který natáčel ve vodách u mexického La Pazu, informuje web A-Z-Animals. Setkání s obří krakaticí mu způsobilo prasklý ušní bubínek, vykloubené rameno a zlomené zápěstí.

Jaká opatření by měli potápěči dodržovat v hlubokomořském prostředí?

Ačkoli bylo zaznamenáno několik zpráv o útocích těchto tvorů na člověka, mnozí vědci se domnívají, že skutečné nebezpečí, které představují, je přehnané.

Přesto má smysl přijmout určitá preventivní opatření! Některé soukromé potápěčské společnosti v Mexiku vyžadují, aby klienti při průzkumu vod, o nichž je známo, že se v nich vyskytují chobotnice, nosili neprůstřelnou vestu nebo se potápěli v klecích. Zdroj: a-z-animals.com, TikTok