Je libo tanec s kobrou královskou? Tahle žena se toho nebojí!

Přidat na Seznam.cz

Co se týče tanečních partnerů, kobry královské patří k těm nejneobvyklejším kandidátům. Na to, že je tento smrtelně nebezpečný had na následujícím videu tak blízko, vypadá žena poměrně klidně.

Nejdelší jedovatý had na světě

Tělo a ocas kobry královské jsou dlouhé a štíhlé a dorůstají do délky až pěti metrů“, vysvětluje A-Z-Animals.

Při setkání s člověkem preferuje útěk a ne vždy vypustí neurotoxický jed. Tito nádherní hadi žijí v Indii, jižní Číně, Malajsii, na Filipínách a v několika ostrovních zemích. Jejich oblíbeným prostředím jsou husté nebo otevřené lesy, bambusové houštiny, mangrovové porosty nebo zemědělská půda a mají rády blízkost vody. Kobry královské se živí především jinými hady, ale cizí jim není ani kanibalismus, kdy požírají i vlastní druh.

Žena, která se rozhodla pustit do tance s kobrou královskou, zřejmě ví, co dělá. Je jasné, že to není poprvé, kdy se s tímto plazem setkává, ale vy podobný kousek rozhodně nezkoušejte.

Chování kobry královské

Když se setkáte s kobrou královskou, která je vzpřímená a dává vám na obdiv její „kapuci“, může vám připadat agresivní. Ve skutečnosti tomu ale tak úplně není. Kobra královská nespadá totiž ani do čtveřice nejvíce jedovatých hadů v indii. Ve skutečnosti to jsou chřestýši, kdo má každoročně na svědomí více úmrtí.

Pokud kobra královská kousne člověka, okamžitě přivolejte lékařskou pomoc, protože smrt může nastat do 30 minut.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube